Desiatová škatuľka | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Desiatová škatuľka

Desiatová škatuľka

SENDVIČ S TUNIAKOVOU NÁTIERKOU

150 g tuniaka vo vlastnej šťave, 50 g zmäknutého masla, štipka soli, 100 g krémového syra (napr. Lučina), 2 plátky kvalitného toastového chleba, 3 kúsky šalátových listov

Z tuniaka zlejeme vodu a v miske ho metličkou vymiešame s maslom, štipkou soli a krémovým syrom. V hriankovači opečieme do zlatista dva toastové chleby, jeden natrieme asi tretinou nátierky preložíme šalátom a zakryjeme druhým chlebíkom.

SENDVIČ S CÍCEROVOU NÁTIERKOU A RUKOLOU

250 g uvareného cíceru, 2 polievkové lyžice (PL) citrónovej šťavy, 1 pretlačený strúčik cesnaku, 1 PL tahini (sezamovej) pasty, 100 ml olivového oleja, 1 PL sezamového oleja (nemusí byť), 1/2 čajovej lyžičky (ČL) soli, voda na zriedenie, hrsť rukoly, 2 plátky kvalitného toastového chleba

Uvarený cícer vymixujeme dohladka s cesnakom, citrónovou šťavou, tahini, olejom a soľou. Podľa potreby zriedime s prevarenou a odstátou vodou alebo vývarom, aby sme dosiahli želanú konzistenciu nátierky. Vodu prilievame po lyžičkách. Toastový chlieb opečieme v hriankovači, jeden natrieme cícerovou nátierkou, poukladáme naň rukolové listy a zakryjeme druhým chlebíkom.

JOGURTOVÝ DIP S OVOCNÝM ŠPÍZOM

100 ml smotanového jogurtu, 1 ČL medu, 1/4 ČL škorice, ovocie podľa chuti a sezóny

Všetko spolu ručne vymiešame a naplníme do skleneného pohárika. Ovocie podľa chuti nakrájame na menšie kusy (ak treba) a napichneme na špajdľu. Podávame spolu s jogurtom.

Všetkým deťom prajeme dobrú chuť.

(red)
Foto Lucka – Tvoj vodný anjel

rubrika Detičkám pod zúbok, magazín Dieťa
Recept sme pripravili v spolupráci s dojčenskou vodou Lucka.

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok