PRAVIDLÁ DISKUSIE na www.dieta.sk | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

PRAVIDLÁ DISKUSIE na www.dieta.sk

Vaše názory, reakcie a príspevky nás zaujímajú. Ponúkame vám preto možnosť ich zverejnenia, ako aj vašej aktívnej účasti a komunikácie v Blogoch a Skupinách, ktoré nájdete v hornej lište nad logom Dieťa. Rodinný portál Dieťa prinášame ako priestor pre všetkých, ktorých zaujímajú rôznorodé témy týkajúce sa rodiny a jej postavenia v spoločnosti a majú záujem o nich písať a slušne diskutovať.

Čo vítame

 1. Vaše slušne vyjadrené názory – pretože si myslíme, že i k výbušným témam sa dá vyjadriť slušne a pritom kriticky a veľmi otvorene.
 2. Odborné názory – pretože veríme, že odborný názor má zaznieť a verejnosť má právo byť s ním oboznámená a pýtať sa naň.
 3. Osobné názory i skúsenosti – pretože akokoľvek ojedinelá môže byť vaša skúsenosť, tak rešpektujeme a uvedomujeme si, že to, čo prežívate vy a vaše dieťa, je to najdôležitejšie a budeme radi, ak sa nám zdôveríte. Pomáhate tak aj ďalším, ktorí sa môžu ocitnúť v situácii, ktorú prežívate a s ktorou máte skúsenosť.
 4. Diskusiu k téme – prosíme, aby ste v príspevkoch neodbiehali od témy, o ktorej sa diskutuje. Takéto príspevky budeme musieť presúvať do príslušných tém alebo mazať.

Čo odmietame

 1. Osobné spory a útoky v diskusiách. Vaše osobné spory riešte mimo tento verejný priestor.
 2. Používanie hrubých a vulgárnych výrazov, ktoré budú mazané bez upozornenia.
 3. Trolling, či už s cieľom rozvracať diskusiu, šíriť dezinformácie alebo propagovať výrobky a služby.
 4. Komerčné odkazy a príspevky, ako aj affiliate odkazy.

Čo zakazujeme

Čo je na www.dieta.sk zakázané a čo je dôvodom na zmazanie príspevku a pri opakovanom nedodržiavaní pravidiel aj o vylúčenie :

 1. Zakazujeme vkladať príspevky a komentáre hanobiace národnosť, rasu, etnikum a vierovyznanie, podnecujúce k nenávisti z týchto dôvodov, obhajujúce a propagujúce ideológie smerujúce k potláčaniu práv a slobôd. Prevádzkovateľ portálu sa dištancuje od takýchto príspevkov, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu trestného činu a odstráni ich v čo najkratšej dobe po ich uverejnení.
 2. Zakazujeme vkladať osobné údaje iných súkromných osôb (tel. čísla, maily, adresy, fotografie a pod.).
 3. Zakazujeme vkladať kópie stránok z facebooku, kde sú vyobrazené mená osôb, s cieľom hanobiť ich a dikreditovať.
 4. Zakazujeme zneužívanie cudzej identity.
 5.  Zakazujeme vkladať obsah, na ktorý nemáte autorské práva a vo vašich príspevkoch vyznieva ako vaše duševné vlastníctvo (fotografie, cudzie texty bez uvedenia zdroja a pod.).
 6. Zakazujeme bezplatnú reklamu produktov a služieb, spamovanie, ako aj propagáciu konkurencie.

Pridaním príspevkov pod články, v skupinách či ako blog alebo príspevky pod blogmi súhlasíte s dodržiavaním uvedených pravidiel. V prípade ich porušovania prevádzkovateľ portálu príspevky upraví, zmaže a môže pristúpiť k zablokovaniu prístupu užívateľa do diskusií, skupín a blogov.