5. príbeh: Hypotonicko-hyporesponzívna epizóda a nešpecifická reakcia po očkovaní | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

5. príbeh: Hypotonicko-hyporesponzívna epizóda a nešpecifická reakcia po očkovaní

5. príbeh: Hypotonicko-hyporesponzívna epizóda a nešpecifická reakcia po očkovaní

Kým hodíme kameňom do rodičov neočkovaných detí… 5)
Ako piaty uverejňujeme list mamy Jany.

V prvom rade by som chcela napísať, že som nikdy nepatrila k odporcom očkovania. Pred dcérkiným narodením som si myslela, že očkovanie je tá najlepšia voľba. A aj keď som počula o tom, že niektoré deti mali po očkovaní komplikácie, myslela som si, že nás sa to netýka, že nám sa to nemôže stať. To, aká som bola naivná, som zistila až vtedy, keď som zažila strach o svoju dcéru.

Moja dcéra bola zdravé, spokojné dievčatko. Keď dovŕšila 3 mesiace dali sme ju zaočkovať prvou očkovacou látkou. Dávku sme nerozdeľovali, keďže sme na to nemali dôvod a tak v jeden deň bola zaočkovaná dvoma vakcínami – hexavakcínou a Synflorixom. Nemala teplotu a ani opuch nožičiek, tak som si myslela, že sme očkovanie zvládli a že jej nič nebude. Rýchlo som však zistila, že som sa mýlila. Dcéra prestala prijímať potravu, prestala vnímať okolie, nereagovala na podnety, na môj hlas a ani na žiadne zvuky. Prestala kopkať nôžkami a len tak ležala. Mala problémy zaspať, plakala, ale, čo bolo najhoršie, v noci mala záchvaty. Nasledovali vyšetrenia na neurológii, ktoré našťastie nepreukázali žiadne zmeny na mozgu. Nikto nám však nevedel povedať, aké záchvaty to boli a prečo sa vyskytli.

Poslali nás na vyšetrenie do ambulancie pre deti s komplikáciami a s kontraindikáciami po očkovaní. Tam nám lekárka oznámila, že to bola hypotonicko-hyporesponzívna epizóda po očkovaní. Vraj sa to stáva, ale nie je to dôvod, aby sa nepokračovalo v očkovaní. Mali sme od očkovania odstup niekoľko týždňov a rozdelené dávky. Medzitým sa stav mojej dcéry upravil.

Dcérka mala byť znova zaočkovaná pod dohľadom lekárky v ambulancii pre deti s komplikáciami po očkovaní. Dávku mala rozdelenú a tak dostala vraj miernejšiu vakcínu Synflorix. Po zaočkovaní sme jej podali diazepam, ktorý mal zmierniť reakciu. Odporúčali nám, aby sme jej spravili sladký čaj, vraj to tiež zabráni vzniku reakcie.

Bohužiaľ, nič z toho nezabralo a my sme znova zažili neuveriteľný strach o našu dcéru. Znova sa zopakovali, záchvaty, triaška, plač. Bola som vystrašená, sklamaná a nahnevaná, že sme dopustili, aby naše dievčatko zažilo všetko odznova.

Znova sme navštívili tú istú ambulanciu a tam nám k predošlej reakcii pridali ďalšiu – nešpecifickú reakciu po očkovaní. K lekárke sme však prišli rozhodnutí, že ďalšie očkovanie odmietame. Vypočuli sme si, aké je to nezodpovedné a že nemáme dôvod neočkovať. Vraj sa dcére nič nestane a môžu jej podať ďalšie očkovanie spolu s diazepamom. Rázne som to odmietla, pretože som nechcela riskovať dcérkino zdravie. Lekárka nás presviedčala, že tie reakcie sú v poriadku. Najviac ma zarazilo, keď povedala, že dcéra nemusí prijímať potravu, lebo má tukové zásoby. Nič podľa nej nebolo z očkovania a dokonca mi povedala, že na vine je moja dcéra a nie očkovacia látka. Vraj má byť sledovaná na neurológii, pretože s ňou niečo nie je v poriadku.

Moja dcérka má už dva roky. Je zdravá, šikovná a v mnohom je ešte popredu v porovnaní s rovesníkmi. Bojím sa chorôb, bojím sa o svoje dieťa, ale ešte viac sa bojím očkovania. Videla som, aká zmena u nej nastala, držala som ju na rukách, keď sa jej malé telíčko striasalo a už to nikdy nechcem zažiť.

Pripravovaná novela zákona je diskriminačná a jej účelom je len potrestať rodičov a deti, ktoré nie sú zaočkované. Mám lekárske záznamy, kde sú uvedené všetky reakcie, ktoré dcéra mala po očkovaní, ale aj tak podľa lekárov nie je kontraindikácia, aby nemohla byť zaočkovaná. Tým pádom nás berú ako tých, ktorí odmietli očkovanie. Pýtam sa, prečo moja dcéra, ktorá vyhľadáva spoločnosť detí a teší sa do škôlky, má byť takto potrestaná? Lebo si jej organizmus dovolil zareagovať na vakcíny? Prečo má prísť naša rodina o môj príjem a tým pádom byť potrestaná aj z finančnej stránky?

mama Jana

Ilustračné foto 123rf.com


Skutočne vieme, kto sú tí antivax rodičia? Sú to naozaj len hlúpe bio matky, ktoré počúvajú iba Google doktora? Prinášame vám možnosť spoznať ich, oboznámiť sa s tým, čo týchto rodičov viedlo k odmietaniu očkovania.

V súvislosti s novelou zákona č. 355/2007, ktorá navrhuje zakázať prijímanie neočkovaných detí do škôlok, nám do redakcie prúdia reakcie od rodičov. Áno, od rodičov neočkovaných detí – mladších, ktorých by sa úprava zákona dotkla, no i tých starších, ktorých príbehy tiež chcú rodičia zverejniť. Možno by ste ich mnohí nazvali antivaxermi, ktorí úmyselne ohrozujú vlastné i tie cudzie deti – vaše zaočkované deti alebo deti, ktoré nemohli byť očkované pre kontraindikáciu. Kým tak spravíte, prečítajte si ich príbehy, ktoré nám adresovali s prosbou o sprostredkovanie verejnosti. A možno, keď si ich prečítate, tak zistíte, že konajú len tak ako vy. Chránia svoje dieťa. Síce inak ako vy, ktorých životná skúsenosť nepriviedla k otázke, či môže očkovanie uškodiť… Čítajte a premýšľajte, po kom to vlastne naša väčšinová spoločnosť hádže kameňom… Pretože život je už taký, že sa človek ani nenazdá a tiež sa môže ocitnúť v situácii, ktorá z neho spraví terč kameňovania… Kameňovania za to, že chce chrániť vlastné dieťa…

Príbeh č. 1 DIABETES MELLITUS 1. TYPU
Príbeh č. 2 EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY PO OČKOVANÍ
Príbeh č. 3 EKZÉM OD NARODENIA
Príbeh č. 4 PORUCHY IMUNITY

Pozn. redakcie: Všetky uverejnené listy nám rodičia zaslali aj s priezviskom. Priezviská rodičov však nezverejňujeme. Od niektorých rodičov máme súhlas na poskytnutie plných mien v komunikácii s čelnými predstaviteľmi nášho štátu v otázke neprijímania neočkovaných detí do materských škôl. Mnohí z nich tieto listy už posielali poslancom NR SR v súvislosti s novelou zákona č. 355/2007.

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok