Brusnicový chia puding | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Brusnicový chia puding

Brusnicový chia puding

Budeme potrebovať:

Na 2 porcie: 1 šálku mandľového mlieka (doma vyrobeného alebo kúpeného), 3 polievkové lyžice chia semienok, ½ čajovej lyžičky vanilkového extraktu, ½ šálky brusnicového džemu, ½ šálky čerstvých brusníc

Do nádoby nalejeme mandľové mlieko, vsypeme doň chia semienka, pridáme vanilkový extrakt a dobre premiešame. Do misiek či šálok, v ktorých budeme puding podávať, dáme naspodok čerstvé brusnice, na ktoré navrstvíme chia puding. Nádobky odložíme do chladničky aspoň na polhodinu, aby puding stuhol. Pred podávaním navrch navrstvíme brusnicový džem. Dozdobíme podľa fantázie a podávame. Samozrejme, použiť môžeme napríklad aj čučoriedky v kombinácii s čučoriedkovým džemom alebo rovnako dobre malinový džem a maliny, ktoré má nejedna gazdinka odložené v mrazničke.

(red)
Rubrika Receptár

Viac receptov nájdete tu.

Časopis Dieťa
Foto Shutterstock.com

Dieťa č. 12/2022 – 1/2023 si môžete kúpiť vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať v oblasti Objednávky. Tu si môžete predplatiť aj prístup k elektronickej verzii Dieťaťa.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok