ÚVZ SR odmietlo účasť na besede o očkovaní | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

ÚVZ SR odmietlo účasť na besede o očkovaní

Redakcia Dieťaťa pozvala zástupcov Úradu verejného zdravotníctva na besedu s rodičmi o očkovaní. Pozvanie neprijali, nemáme ich očierňovať… Zaujímavý postoj…

Považovali sme si za povinnosť pozvať aj odborníkov z ÚVZ SR, ktorí chodia školiť našich pediatrov. Zdôrazňujeme to, aby si všetci uvedomili, že redakcia Dieťaťa ponúka priestor všetkým, napriek tomu je označená ako protiočkovacia. Nie je už našou vecou, že ÚVZ SR nechcelo účasť prijať. Ponuku dostali a dôvod neúčasti nemali za potrebné zverejňovať. Beseda sa konala aj bez účasti tejto inštitúcie.


Týmto mailom sme oslovili ÚVZ SR na účasť na besede o očkovaní:

Dobrý deň pani magistra,

dovoľujem si obrátiť sa na Vás s nasledujúcou ponukou.

Redakcia časopisu Dieťa organizuje dňa 30. 11. 2013 v Bratislave besedu o očkovaní – so zameraním na prídavné látky vo vakcínach. Máme záujem o poskytnutie objektívnych informácií o tejto problematike, preto si Vás dovoľujeme osloviť a ponúknuť priestor pre odborníka, ktorého by ste vy považovali za vhodného, aby sa zúčastnil takéhoto podujatia určeného širokej (najmä rodičovskej) verejnosti. Rodičia volajú po priamom kontakte s odborníkmi, preto sa naša redakcia podujala na zorganizovanie tejto besedy.

Prosím Vás, dajte mi vedieť, či má ÚV ZSR záujem o delegovanie odborníka na takéto podujatie a kto by sa ho zúčastnil. Ďalšie podrobnosti priebežne poskytnem.

S poďakovaním a prianím príjemného dňa

Ing. Renáta Krausová
šéfredaktorka
časopis Dieťa


Odpoveď hovorkyne ÚVZ SR:

Dobrý deň, vážená pani šéfredaktorka,

ďakujeme za ponuku zúčastniť sa besedy, ktorú organizuje redakcia časopisu Dieťa. Dovoľujeme si Vám oznámiť, že Úrad verejného zdravotníctva SR nedeleguje odborníka na predmetné podujatie“.

S pozdravom

Mgr. Lenka Skalická
hovorkyňa ÚVZ SR


 Odpoveď redakcie:

Dobrý deň pani magistra,

ďakujem Vám za odpoveď. Nakoľko stanovisko RÚVZ budeme tlmočiť verejnosti, dovoľujem si Vás požiadať o stručné vysvetlenie, prečo RÚVZ nemá záujem prísť diskutovať s rodičovskou verejnosťou o tejto téme?  Očkovanie na Slovensku je povinné, ako dobre viete. RÚVZ predvoláva rodičov odmietajúcich očkovanie a sankcionuje ich za odmietnutie očkovania. Keď Vás pozývame, aby ste za spoločným stolom s ďalšími odborníkmi prišli objasňovať rodičom túto problematiku, odmietate bez slovka vysvetlenia. Rodičov bude zaujímať dôvod, pre ktorý sa Váš úrad uzatvára komunikovať s rodičovskou verejnosťou. Prosím Vás preto o Vaše stanovisko, ktoré budeme tlmočiť rodičom. Ak by to bolo možné, prosím Vás o stanovisko do zajtra. Pozvanie na besedu sme adresovali aj firme GlaxoSmithKline.

Ďakujem Vám a prajem Vám príjemný deň

Ing. Renáta Krausová
šéfredaktorka


Definitívna bodka:

V odpovedi na túto žiadosť hovorkyňa ÚVZ SR uviedla: „Stanovisko sme už raz poslali, môžete ho  tlmočiť a ďalej nerozvíjať diskusiu o neúčasti  a neočierňovať ÚVZ SR.“

V tomto duchu sme aj rodičov a ďalších účastníkov besedy informovali.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok