Beseda časopisu Dieťa o povinnom očkovaní | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Beseda časopisu Dieťa o povinnom očkovaní

Beseda časopisu Dieťa o povinnom očkovaní

POVINNÉ OČKOVANIE – bezpečná prevencia či oprávnený zdroj obáv rodičov?

Vakcinácia očami chemika, farmaceutky, bioetika, právničiek a očami návštevníkov besedy

Dňa 30. novembra 2013 sa v divadle Malá scéna STU v Bratislave konala beseda o očkovaní, ktorú zorganizovala  redakcia časopisu Dieťa.

Hostia besedy:

  •  farmaceutka Mgr. Anna Wenclová
  • chemik doc. Ing. Josef Prousek, CSc.
  • morálny teológ, bioetik ThDr. René Balák, PhD.
  • právničky Mgr. Mária Globánová a JUDr. Katarína Bystrická

Za podporu myšlienky otvorenej besedy odborníkov s rodičovskou verejnosťou ďakujeme aj politikom (bývalým poslancom) a občianskym aktivistom z o. z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania a Sloboda v očkovaní.

Pozvanie na besedu s rodičmi odmietli z Úradu verejného zdravotníctva SR aj z Ministerstva zdravotníctva SR. Redakcia časopisu Dieťa stále dúfa, že odmietavý postoj štátnych inštitúcií k besedám a stretnutiam organizovaným s prizvaním všetkých strán, ktoré sa cítia byť kompetentné vyjadriť sa k téme povinného očkovania, sa postupne zmení. Rodičovská verejnosť, ktorá sa zaujíma o problematiku povinného očkovania, to očakáva a požaduje najmä preto, že očkovanie detí je na Slovensku povinné a neočkovanie sa sankcionuje pokutou až do výšky 331 eur. Je nám ľúto, že naša redakcia sa napokon stretla s odmietavým postojom zo strany Úradu verejného zdravotníctva SR a Ministerstva zdravotníctva SR pri pozvaní na besedu o povinnom očkovaní, a to napriek tomu, že nám MZ SR účasť vyše mesiaca opakovane prisľubovalo.

ÚVZ SR odmietol účasť na besede o očkovaní

„Závažné“ dôvody MZ SR, prečo neprísť na besedu o očkovaní – komunikácia šéfredaktorky časopisu Dieťa s hovorkyňou MZ SR

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok