Trápia vás ťažkosti s panvovým dnom? | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Trápia vás ťažkosti s panvovým dnom?

Trápia vás ťažkosti s panvovým dnom?

Viete, že o panvové dno je dobré sa starať ešte pred tehotenstvom a aktivovať ho aj počas tehotenstva, no nie príliš? Dysfunkcia panvového dna nie je totiž spôsobená iba samotným panvovým dnom a jeho nefunkčnosťou. Ale je ovplyvnená našimi aktivitami, denným stereotypmi, ktoré robíme.

Starať sa o panvové dno neznamená hekticky s ním cvičiť, dlhé minúty ho držať stiahnuté a zadržiavať pri tom dych. Zdravé panvové dno musí vedieť vyvinúť aktivitu, ale životne dôležitá vlastnosť panvového dna je schopnosť uvoľniť sa, zrelaxovať.

AKO UDRŽAŤ PANVOVÉ DNO ZDRAVÉ?

Tréningom, cvičením, relaxáciou, správnou aktiváciou. Keď je panvové dno v rovnováhe, funkčné, jeho svaly sa správne zapájajú do činnosti a nepreťažujú sa – vtedy budete vy, milé ženy – mamy, spokojné a šťastné. S mamičkou Luckou sme pre vás pripravili krátku zostavu cvikov a nastavenie postoja na aktiváciu panvového dna s aktivitou prostredníctvom chodidiel, sedacích svalov so zapojením brušných svalov.

Viac informácií nájdete v článku Trápia vás ťažkosti s panvovým dnom?, ktorý pre vás v  aktuálnom vydaní časopisu Dieťa č. 4 – 5/2023 pripravila Mgr. Barbora Krchňavá Hanicová, fyzioterapeutka pre ženy, Miracle štúdio.

Foto 123rf.com

Dieťa č. 4 – 5/2023 je vám k dispozícii vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj zo zahraničia (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať na www.dieta.sk v oblasti Objednávky. Tu si môžete predplatiť aj prístup k elektronickej verzii Dieťaťa.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok