Tolerancia a jednota | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Tolerancia a jednota

Tolerancia a jednota

V aktuálnom Dieťati č. 2 – 3/2023 sa v rubrike Ako rozvíjať emočnú inteligenciu detí spolu pozrieme na to, ako sa s deťmi rozprávať o tom, čo znamená byť tolerantný k druhým. Toleranciu potrebujeme v našich rodinách, školách, širších spoločenstvách a na celom svete. Pozrieme sa aj na to, prečo je dôležité hovoriť s deťmi o jednote. O tom, že každý človek na tejto zemi je rovnaký ako my, že všetci patríme k jednému ľudskému rodu.

Ukážka z článku:

AKO TOLERANCIU A JEDNOTU PRIBLÍŽIŤ DEŤOM

Môžete si na pomoc zobrať príklad s kvetinovou záhradou. Je taký jednoduchý a pritom pôsobivý! Na tomto príklade môžete deťom priblížiť jednotu ľudstva. Deti nie sú zaťažené predsudkami (pokým na ne nezačne vplývať ich okolie) a s deťmi iných národností a farby pleti sa hrajú ako so seberovnými. Mávajú však otázky, prečo je to druhé dieťa odlišné, rozpráva inak alebo sa inak správa. Avšak príklad so záhradou je poučný nielen pre deti, ale aj pre nás dospelých, nemyslíte? Podobný príklad nám dáva aj hudba. Pretože jednota prináša harmóniu, rovnako ako hudba, ktorú vydávajú spolu rozličné nástroje v orchestri. Čím viac je nástrojov, tým pôsobivejší je výsledok. Jednota neznamená byť rovnakí – flauta by nikdy neskúšala hrať rovnako ako napríklad klavír. Keď sa snažíme o jednotu, oceňujeme to, čo jednotlivé časti prinášajú pre celok.

Celý článok Tolerancia a jednota  nájdete v Dieťati č. 2 – 3/2023.

 

Dieťa č. 2 – 3/2023 je vám k dispozícii vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj zo zahraničia (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať tu: https://www.dieta.sk/objednavka-casopisu-dieta-tlacenej-verzie-casopisu/ Prajeme vám príjemné chvíle s Dieťaťom.

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok