Ako naučiť drobčeka obliecť sa | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Ako naučiť drobčeka obliecť sa

Ako naučiť drobčeka obliecť sa

V aktuálnom Dieťati č. 2 – 3/2023 vám radíme, ako naučiť dieťatko samostatne sa obliecť. Naučiť sa obliekať rozvíja sebavedomie a nezávislosť vášho dieťaťa a dáva mu pocit úspechu. Ako mu teda pomôcť dosiahnuť samostatnosť v obliekaní?

Ukážka z článku:

OBLIEKANIE: UČÍME SA KROKY V OBRÁTENOM PORADÍ

Dobrý spôsob, ako naučiť dieťa obliecť sa, je rozdeliť každú úlohu na čiastkové kroky a naučiť ho najprv posledný krok. Keď vaše dieťa dokáže urobiť posledný krok, naučte ho predposledný krok, potom tretí od konca atď.

Napríklad pri obliekaní krátkych nohavíc môžete dieťaťu pomôcť obrátiť ich správnym smerom, podržať ich v páse a prevliecť nohy cez otvory na nohy. Potom naučte dieťa posledný krok – samostatne si vytiahnuť krátke nohavice po pás.

Keď to vaše dieťa dokáže, naučte ho prevliecť si nohy cez otvory na nohy a vytiahnuť si krátke nohavice nahor. Môžete postupovať odzadu postupne krok po kroku, kým ich vaše dieťa nezvládne všetky a nedokáže si samostatne obliecť krátke nohavice.

Veľkou výhodou v tomto prístupe je, že často je najuspokojivejším krokom ten posledný, keď to dokončíme – vaše dieťa sa k tomuto uspokojeniu dostane skôr, ak sa najprv naučí posledný krok obliekania.

Ak sa vášmu dieťaťu nedarí, môže vás to lákať skočiť mu do toho a pomôcť mu. Dajte mu však šancu, aby to dosiahlo samostatne, a povzbudzujte ho, keď sa snaží. Ak to dokáže samostatne, je to skvelé pre jeho sebadôveru. Zakročte len vtedy, keď vaše dieťa skutočne potrebuje vašu pomoc.

Celý článok Ako naučiť drobčeka obliecť sa  nájdete v Dieťati č. 2 – 3/2023.

 

Dieťa č. 2 – 3/2023 je vám k dispozícii vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj zo zahraničia (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať tu: https://www.dieta.sk/objednavka-casopisu-dieta-tlacenej-verzie-casopisu/ Prajeme vám príjemné chvíle s Dieťaťom.

 

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok