Spolu | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Spolu

Spolu

Nie, nebojte sa! Nechystám sa otráviť vás politickými rečičkami. 😊 Aj keď vlastne, keď tak nad tým uvažujem, bude to do istej miery o politike. O rodinnej politike. Ale o takej tej svojej, ktorá závisí len od vnútorného postoja každého z nás. Nie od toho, či je na stoličke najvyššieho v štáte ten alebo tamten.

Vo svojom vnútri je tým najvyšším každý sám pre seba. Každý sme si sám sebe „premiérom“ a len od nás samotných napokon záleží, ako si manažujeme život a kam sa v ňom posunieme. O čom snívame, či a do akej miery sa nám naše sny a túžby splnia. Po čom túžite vy? Ja viem, našlo by sa toho veľa, čo sa dá vymenovať. Niekto by zrejme vysypal siahodlhý zoznam drobných prianí, iný má možno len jedno. Také to obrovské prianie, ktoré by mu naplnilo celý život svetlom, láskou a bolo by splneným snom. Napríklad takým, po ktorom túžia páry, ktorým sa nedarí otehotnieť. Sny celého ľudstva by vymenili za naplnenie tohto jediného…

Sú malé túžby, také tie bežné, obyčajné, každodenné. A potom sú tie veľké, ktoré nás presahujú. Siahajú až za hranice toho, čo sa dotýka nás a ovplyvňujú životy aj tých druhých. Nie všetky túžby sa v živote podarí naplniť. Niektoré zostanú len snom, napriek všetkému vynaloženému úsiliu. Ale aj to je krásne.

Nech som v živote snívala o hocičom, napokon sa všetky sny stretajú v jednom centrálnom bode. Vraví sa, že všetky cesty vedú do Ríma a mne sa zdá, že i všetky moje sny a snaženia vedú na jedno miesto. Tým miestom je rodina.

Niet väčšieho šťastia, ktoré by ste si mohli vysnívať, ako mať harmonickú rodinu, kde sú si jeden druhému oporou. Kde v láske na svet privádzajú deti a vo vrúcnosti a v o nič menšej láske i pomáhajú svojím najstarším ten svet pomaličky opustiť.

V našich rodinách sme všetci vzájomne poprepletaní tenučkým pradienkom, ktoré nás spája a ťahá, aby sme sa vrátili, nech už za splnením svojich snov zájdeme kamkoľvek. I v tej najväčšej diaľke pocítime jemné chvenie tohto pradienka a vieme, že raz príde čas sa vrátiť, aby sme pomohli dosnívať sny svojim rodičom, ktorí s takou láskou celé naše detstvo, dospievanie i zrelý vek stáli po našom boku a pomáhali nám napĺňať tie naše túžby. Tak sa raz v tom životnom behu zastavíme, pozrieme na nich a precítime ich najväčší sen. Byť spolu. Nič nie je dôležitejšie, všetko iné dozaista počká.

Renáta Krausová

Magazín Dieťa

Foto 123rf.com

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok