Brada v prsníku a záklon hlavy | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Brada v prsníku a záklon hlavy

Brada v prsníku a záklon hlavy

Základ bezproblémového dojčenia

Väčšina mamičiek si pred príchodom do pôrodnice myslí, že dojčenie je prirodzené a jednoduché. Bohužiaľ, mnoho z nich  odchádza domov s boľavými  bradavkami a niekedy aj s odporúčaním použiť  umelé mlieko. Doma potom lúskajú internet, aby našli odpoveď na to, ako vlastne dojčiť.  Zvieratká v prírode to nikto neučí a vedia to. Aj naše prastaré matere tvrdili, že žiadna veda to nie je, stačí vytiahnuť prsník. Je to teda prirodzené a jednoduché alebo naozaj treba absolvovať školenie o presnom postupe dojčenia, lebo inak sa dieťa neprisaje správne?

Odpoveď tušíme zrejme všetci. Príroda je absolútne dokonalá a čosi také dôležité, ako je dojčenie, nemohla nechať na zložité postupy alebo náhodu. Dojčenie vybavila presnými mechanizmami, ktorým pomáhajú inštinkty. Ak dojčenie nefunguje, tak je to obvykle preto, lebo niečo zabránilo využitiu týchto mechanizmov a obmedzilo inštinkty.

O tom, ako vlastne funguje mechanizmus dojčenia sa môžete viac dočítať v aktuálnom Dieťati č. 12/2017 – 1/2018.

Foto Shutterstock.com

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji. K predplatnému Dieťaťa získavate ako darček aj špeciál Dojčiatko & batoľa (ktorý si môžete objednať aj samostatne prostredníctvom distributéra tu ).

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok