Esenciálne oleje pre zdravie a krásu vlasov | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Esenciálne oleje pre zdravie a krásu vlasov

Esenciálne oleje pre zdravie a krásu vlasov

Viete, že esenciálne oleje dokážu zlepšiť zdravie vlasov a vlasovej pokožky? Ak hľadáte účinných pomocníkov, ktorí napomôžu zdravému rastu vlasov, dodajú im silu a lesk, skúste siahnuť práve po esenciálnych olejoch.

Na úvod spomeňme, že 100-percentný esenciálny olej nepoužívajte priamo na pokožku bez zriedenia. Mohli by ste si ju podráždiť, prípadne by sa mohla objaviť alergická reakcia na ten-ktorý esenciálny olej. Preto sa odporúča na jeho zriedenie použiť nosný rastlinný olej, najlepšie za studena lisovaný olej v bio kvalite (napr. olivový, mandľový).

Levanduľový esenciálny olej

Levanduľový olej môže urýchliť rast vlasov. Má tiež antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu priaznivo vplývať na zdravie vlasovej pokožky.

Niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja zmiešajte s 3 polievkovými lyžicami nosného oleja a naneste si ho priamo na vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť najmenej 10 minút, potom si vlasy umyte šampónom obvyklým spôsobom. Postup môžete zopakovať niekoľko ráz za týždeň.

 

Mätový esenciálny olej

Olej z mäty piepornej môže zlepšiť cirkuláciu krvi v pokožke. To môže podporiť rast vlasov počas rastovej fázy. Tento esenciálny olej priaznivo ovplyvňuje vlasové folikuly – vlasové cibuľky, z ktorých vlasy vyrastajú.

Dve kvapky mätového esenciálneho oleja zmiešajte s nosným olejom podľa vášho výberu. Vmasírujte si ho do pokožky hlavy a pred zmytím šampónom ho nechajte pôsobiť asi 5 minút.

Rozmarínový esenciálny olej

Ak chcete podporiť hrúbku vlasov a aj ich rast, rozmarínový olej je skvelou voľbou, a to vďaka schopnosti zlepšiť bunkovú regeneráciu.

Niekoľko kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja zmiešajte s nosným olejom a naneste si ho na pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť minimálne 10 minút a potom ho umyte šampónom. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak postup zopakujete dvakrát týždenne.

Ylang-ylang esenciálny olej

Kanangová silica, voňavá silica z čerstvých kvetov tropického stromu kanangy voňavej, ktorá je známa ako ylang-ylang, je ideálna pre ľudí so suchou vlasovou pokožkou, pretože môže stimulovať produkciu mazu. Ak máte suché a krehké vlasy, tento esenciálny olej vám môže zlepšiť ich štruktúru a znížiť ich lámavosť.

Päť kvapiek esenciálneho oleja ylang-ylang zmiešajte s 2 polievkovými lyžicami teplého nosného oleja. Vmasírujte si ho do pokožky hlavy a vlasy si zabaľte do nahriateho uteráka. Pred umytím nechajte olej pôsobiť 30 minút. Ylang-ylang nájdete aj vo vlasových prípravkoch – šampónoch či krémoch.

Tea Tree esenciálny olej

Čajovníkový olej má silné antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti. Uvoľňuje póry, umožňuje lepší prístup živín k vlasovým folikulom, vďaka čomu podporuje rast vlasov.

Do svojho šampónu alebo balzamu môžete namiešať 10 kvapiek éterického oleja z čajovníka a používať ho podľa potreby aj každý deň. Alebo môžete zmiešať 3 kvapky tea tree esenciálneho oleja s 2 polievkovými lyžicami nosného oleja a nechať ich pôsobiť 15 minút pred umytím vlasov. Prípadne použite prípravky vlasovej kozmetiky, ktoré tento esenciálny olej už obsahujú.

(red)

Časopis Dieťa
Foto 123rf.com

 

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok