Billyho obrovské dobrodružstvo | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Billyho obrovské dobrodružstvo

Billyho obrovské dobrodružstvo

Svetoznámy šéfkuchár predstavuje dokonalý recept na detskú knihu.

Kúsok dobrodružstva, štipka priateľstva, kvapka tajomstva a obrovská lyžica mágie… Jamie Oliver, medzinárodne uznávaný šéfkuchár a španielska ilustrátorka Mónica Armiño prinášajú recept na pútavý detský beletristický debut, ktorý poteší čitateľov od 7 rokov. Novinka vychádza vo vydavateľstve Bambook, ktoré je súčasťou vydavateľského domu Grada Slovakia.

Pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo, počas ktorého na vás čakajú boje plné kúziel, stratené mýtické mesto, neuveriteľné lietajúce stroje, úžasné hostiny a jedna OBROVSKÁ záchranná akcia.

Billy a jeho kamaráti vedia, že do Vodopádového lesa chodiť nesmú. Povráva sa, že pred mnohými rokmi sa tam prihodilo niečo zvláštne, a preto tam už desaťročia nikto z dediny nevkročil…

Potom však Billy a jeho najlepší kamaráti Anna, Jimmy a Andy objavia tajný vchod do lesa a neodolajú túžbe preskúmať ho. Čoskoro zistia, že vo Vodopádovom lese sa to len tak hmýri kúzlami a žijú v ňom rôzne nezvyčajné bytosti – bzučiaci elfovia, smradľaví búnovia a všeličo iné.

No les má problémy. Všetko je prepojené prostredníctvom Rytmu, tepu prírody, ktorý udržiava veci v harmónii, no práve teraz sa Rytmus vychyľuje… Dokážu Billy a jeho kamaráti zistiť, čo sa deje, a napraviť to skôr, ako bude príliš neskoro?

JAMIE OLIVER

James Oliver viac známy skôr ako Jamie Oliver je svetoznámy britský kuchár, autor kníh, moderátor, podnikateľ v oblasti gastronómie a organizátor niekoľkých úspešných kampaní na osvetu zdravšieho a pestrejšieho jedla v jedálňach a reštauráciách. Doteraz sa na celom svete predalo vyše 48 miliónov výtlačkov jeho kníh. S varením začal ako osemročný v hostinci svojich rodičov, ktorý slúžil ako inšpirácia pre hostinec Zelený obor z tejto knihy. Po škole začal Jamie pracovať ako šéfkuchár a jeho zamestnanie ho zaviedlo do River Café, kde si ho všimol televízny producent. Jamie momentálne žije so svojou ženou Jools a s ich piatimi deťmi v Essexe.

 

MÓNICA ARMIÑO 

Mónica Armiño je španielska ilustrátorka, ktorá vyštudovala výtvarné umenie a momentálne pôsobí v Madride. V Európe a USA vydala niekoľko kníh. Mónica pracuje na výrobe animovaných filmov ako dizajnérka kreslených postavičiek, pozadia, farieb a textúry pre celovečerné filmy a seriály pre deti predškolského veku. Jedným z nich je aj seriál Vtáčí ostrov, ktorý získal mnoho významných ocenení.

 

Úryvok z knihy:

Kým Billy objímal strom, odrazu mu po tele prebehol zvláštny pocit – ako brniaca statická elektrina, ktorú pocítite, keď pošúchate balón a vlasy sa vám postavia dupkom, alebo praskanie, ktoré sa vznáša vo vzduchu chvíľu pred búrkou. Objavilo sa to len na sekundu a ihneď potom to zmizlo. Billy zoskočil zo stromu.

„Cítili ste to?“ opýtal sa Billy.

„Čo?“ nerozumel Jimmy. Billyho kamaráti vyzerali zmätení. Možno sa mu to iba zdalo.

Fullscreen Mode

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok