BACHLEDKA Ski & Sun – inovatívne stredisko s oddychom pre všetkých | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

BACHLEDKA Ski & Sun – inovatívne stredisko s oddychom pre všetkých

BACHLEDKA Ski & Sun – inovatívne stredisko s oddychom pre všetkých

Celoročne otvorené horské stredisko s výhľadmi na masívy Belianskych Tatier Bachledka Ski &Sun je určené všetkým – rodinám s deťmi, aktívnym turistom, seniorom, vozičkárom, ale aj pre organizované zájazdy. Stredisko je iba 30 km severne od mesta Poprad a pár kilometrov od Vysokých Tatier.

Pri vstupe do Bachledky vás privíta vynovená bezbariérová pešia zóna, kde nájdete Infocentrum a pokladne, športový obchod, novinku – požičovňa e-bikov a príjemne zariadenú kaviareň. Na jej konci sa nachádza nástupná stanica kabínovej lanovky Gondola Bachledka, ktorá vás pohodlne a za 7 minút vyvezie až ku korunám stromov a ku veľkej novinke sezóny – Kráľovstvo lesa Bachledka.

Okolie výstupnej stanice Gondoly Bachledka na hrebeni Spišskej Magury ponúka návštevníkom pokoj uprostred prírody, rôzne služby, ale aj mnoho atrakcií, zážitkov a dobrodružstiev. Medzi najobľúbenejšie patrí celoročne otvorený bezbariérový Chodník korunami stromov so 67 m dlhým suchým toboganom, adrenalínovými a edukačnými zastávkami, pochôdznou sieťou na vrchole 32 metrov vysokej vyhliadkovej veže. V pokladniach Chodníka korunami stromov si môžete zdarma zapožičať kvalitné detské kočíky, ale aj invalidné vozíky.

Milovníkov adrenalínu poteší najdlhšia bobová dráha v Tatrách, ktorá ponúka 1 200 metrov dlhú trasu, 15 zákrut a rýchlosť až 40 km/h. Pre deti sú pripravené nielen dve detské ihriská, ale aj ďalšie zábavné atrakcie a veľká novinka leta 2021 – Kráľovstvo lesa – veľký edukačno-zábavný park so zábavou pre celú rodinu.

 

Zázemie pre návštevníkov ponúka dizajnová budova reštaurácie PANORAMA babyfriendly štandarde s veľkou slnečnou terasou, s vnútorným detským kútikom, kaviarňou, suvenírovým obchodom s lokálnymi produktmi a priestorom pre ohrev detských fliaš a prebaľovanie.

V reštaurácii, s unikátnymi výhľadmi i architektúrou schovanou pod zelenou strechou, môžete ochutnať nielen tradičnú kuchyňu, ale aj úžasné domáce cestoviny, chutné polievky, čerstvé šaláty, či koláč alebo lokálne pivo.

Bachledka rozšírila svoje služby aj o ubytovanie. Ubytovať sa môžete v dizajnových Apartmánoch PANORAMA Bachledka na hrebeni Spišskej Magury, v moderných Apartmánoch BACHLEDKA na pešej zóne v Bachledovej doline alebo v Penzióne SKI Jezersko s wellnessom v pokojnej dedinke Jezersko.

Aktívni návštevníci môžu využiť Bachledku ako východiskový bod pre prechádzku k Jezerskému jazeru alebo hrebeňom Spišskej Magury. Pre cyklistov ponúka okolie Bachledky až 130 km značených cyklotrás, ale aj novú požičovňu e-bikov priamo v stredisku na pešej zóne.

V Bachledke sa na letnú sezónu chystá niekoľko noviniek, ktoré vám zabezpečia ešte viac zážitkov a pohodlia. Aktuality je možné sledovať na www.bachledka.sk, www.chodnikkorunamistromov.sk, www.kralovstvolesa.sk alebo na sociálnych sieťach.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok