Zariaďujeme detskú izbu – Čo by v nej nemalo chýbať? | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Zariaďujeme detskú izbu – Čo by v nej nemalo chýbať?

Zariaďujeme detskú izbu – Čo by v nej nemalo chýbať?

Pri zariaďovaní detskej izby si veľa rodičov láme hlavu tým, aké vybavenie by mali kúpiť. V prvom rade treba myslieť na bezpečnosť a pohodlie detí. Keďže sú deti hravé, veselé bytosti a vlastná izba je pre ne kráľovstvom, mala by byť farebná, zábavná, no zároveň funkčná. Deti trávia vo svojej izbe veľa času, takže neusporiadaná a neútulná izba im nedopraje dostatok komfortu a potrebné súkromie. Snažte sa preto vytvoriť dieťaťu čo najútulnejšie a príjemné miesto na oddych, hru a učenie.

Čo by nemalo v detskej izbe chýbať?

Okrem pohodlnej postele je veľmi praktická aj detská komoda. Pre deti je typické, že majú v izbe občas neporiadok a oblečenie s hračkami sa povaľujú kade-tade. Komodu vyberajte tak, aby bola okrem štýlového dizajnu praktická a aby disponovala dostatočne veľkým úložným priestorom. Poznáte komodu s prebaľovacím pultom? Vrelo odporúčame, keďže tým ušetríte peniaze za samostatný prebaľovací pult. Investujte však do takej komody, ktorá spĺňa európske normy a bezpečnostné požiadavky. Ideálne je, keď sa dá pripevniť na stenu, čím predídete nebezpečným nehodám prevrátenia komody na dieťa.

Pri zariaďovaní detskej izby je vhodné zvážiť aj kombináciu farieb. Najlepšie je, ak je nábytok v neutrálnych farbách. Neprekvapí, že biele a sivé odtiene sa tešia najväčšej obľube. V takom prípade sa môžete vyhrať s farebnými doplnkami, ktoré sa s týmito farbami jednoduchšie kombinujú. Navyše, svetlý a jednoduchý dizajn je v tejto dobe veľmi populárny. Nemusíte sa báť, že sa nábytok zašpiní. Komoda do detskej izby by sa mala ľahko udržať v čistote a byť odolná voči poškodeniu a vlhkosti. Niekedy sa stane, že dieťa zaspí a rodičia práve vtedy niečo potrebujú vziať z ich detskej izby. V takých situáciách iste oceníte to, že na zásuvkách komody sú tiché vodiace koľajnice so samozatváracou funkciou.

Vybavenie detskej izby by malo farebne ladiť

Dajte si záležať na tom, aby detská izba nepôsobila chaoticky a neusporiadanie, deti to môže rozptyľovať a vplývať na ich schopnosť sústrediť sa. Zvoľte jeden štýl a pokiaľ ste sa rozhodli pre svetlé farby, držte sa ich. Neodmysliteľnou súčasťou detskej izby je aj písací stolík, pohodlná detská stolička či praktická detská knižnica, do ktorej si môže dieťa uložiť svoje knižky. Veľmi praktický je aj nočný stolík, kde nájde svoje miesto nočná lampa či obľúbená hračka alebo knižka.

Detaily dotvárajú celok

Keď už ste sa rozhodli pre svetlý, moderný dizajn nábytku, teraz môžete popustiť uzdu fantázii a vyhrať sa s farebnými doplnkami. S bielou a sivou sa krásne kombinujú pastelové farby ako púdrovo ružová, svetlomodrá a svetlozelená. Priestor zútulnia veselé záclony, pohodlné vankúše a koberec. Pri výbere koberca opäť stavte na funkčnosť, stačí veselý mäkký behúň, ktorý sa ľahko udržiava v čistote a nedrží zbytočne veľa prachu.

V súčasnosti sú veľmi obľúbené aj svetielka, ktoré môžete umiestniť nad posteľ, na okno alebo na zadnú časť písacieho stola. Vytvoria v izbe čarovnú atmosféru. Vaše dieťa sa určite poteší aj  handmande nápadom, stenu môžete oživiť farebnými tapetami alebo nálepkami. Teraz, keď už máte inšpiráciu, spokojne sa pustite do zariaďovania izby vašej ratolesti!

(PR)

 

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok