Úľava pre opuchnuté nohy v tehotenstve | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Úľava pre opuchnuté nohy v tehotenstve

Úľava pre opuchnuté nohy v tehotenstve

V poslednom trimestri tehotné mamičky často trápi opuch nôh a členkov. Nejedná sa iba o estetickú záležitosť, ale v prvom rade zdravotnú. Opuchnuté nohy bolia, pocitovo vážia aj sto kíl, zhoršuje sa cirkulácia krvi, rastie riziko vzniku kŕčových žíl – varixov. V prvom rade musí váš gynekológ či gynekologička vylúčiť zdravotné komplikácie. Ak je všetko v poriadku, opuchnutým nohám pomôže hlavne oddych.

Strážte si pitný režim a jedálny lístok

Pokiaľ prechádzate tretím trimestrom počas letných horúčav, musíte si dávať pozor na stravu a pitný režim. Určite menej soľte, jedzte častejšie menšie porcie, jedlo by malo byť ľahko stráviteľné a nezaťažujúce. Pozor na množstvo vody, pite primerane – počas horúcich dní je dôležité dopĺňať tekutiny, no nemôžete svoj organizmus nárazovo „zaplaviť“ vodou. Pite v malých množstvách, po dúškoch, len čistú vodu, ideálne 2 litre za deň.

Uvoľňujúca masáž

Hneď ako pocítite bolesť v chodidlách, únavu a opuch, začnite oddychovať. Ideálne je dopriať si osviežujúcu sprchu a po nej jemnú masáž chodidiel a lýtok. V pokročilom štádiu tehotenstva budete už asi potrebovať pomoc partnera, čo však môžete využiť na príjemné chvíľky s ním a spoločný relax. Nohy jemne masírujte zospodu nahor, od chodidiel k lýtkam, smerom k srdcu. Každej partii venujte dostatočný čas a nikam sa neponáhľajte. Po uvoľňujúcej masáži vyložte nohy do vyvýšenej polohy a zostaňte relaxovať.

Gaštan ako liečivá rastlina

Pre masáž nôh a chodidiel, ktoré opúchajú, je veľmi dôležitý aj výber vhodného masážneho produktu. Vo všeobecnosti sa v týchto prípadoch preferujú produkty s gaštanom. Výťažky z gaštana totiž posilňujú cievny systém a funkciu žíl, čím zlepšujú prekrvenie končatín a zmierňujú opuchy. Preto sa často využíva táto liečivá bylina ako prevencia proti kŕčovým žilám.

Rokmi overená značka masážnych produktov ALPA má vo svojom sortimente bylinný masážny gél a krém s výťažkami z gaštana a s rozmarínovou silicou pre starostlivosť o unavené a opuchnuté nohy nielen v tehotenstve.

Kúpite v drogérii Teta a v každej dobrej lekárni.

www.alpa.sk

(PR)

Foto: Depositphoto, ALPA

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok