Pomôžte nadaným deťom k šťastiu a úspechu vďaka knižnej novinke z vydavateľstva Grada | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Pomôžte nadaným deťom k šťastiu a úspechu vďaka knižnej novinke z vydavateľstva Grada

Pomôžte nadaným deťom k šťastiu a úspechu vďaka knižnej novinke z vydavateľstva Grada

Nazrite pod pokrievku nadaných detí v novej knižke od Moniky Stehlíkovej, vďaka ktorej ich lepšie pochopíte.

Autorka Monika Stehlíková sa predstavila slovenským čitateľom svojou prvou knižkou Život s vysokou inteligenciou, v ktorej podrobne vysvetľuje, že pre ľudí s vysokou inteligenciou život nemusí byť automaticky spojený s úspechom a dokonalým životom, ale, práve naopak, môže im priniesť utrpenie, problémy, nepochopenia. Pokiaľ títo ľudia správne neporozumejú svojej odlišnosti, môžu sa stať terčom odmietania a predstierania.

Kým prvá kniha je určená dospelým aj deťom, druhá kniha s názvom Nadané dieťa sa zameriava viac práve na naše ratolesti. Má byť akýmsi pomocníkom pre učiteľov aj rodičov, vďaka ktorému nielen nazrú pod pokrievku našich výnimočných potomkov, ale prinesie im aj praktické rady a cvičenia a to s hlavným cieľom – aby boli nadané deti skutočne šťastné.

Všetci rodičia si prajú mať múdre, úspešné a šťastné deti. Niektoré sú však také špecifické, že ich motivácia, správanie, myslenie aj prežívanie môžu byť interpretované okolím nesprávne a prinášať im trápenie, nepochopenie a problémy – doma, ale aj v škole. Nadané deti sa s takými problémami stretávajú často. Intelekt, pamäť, vnímavosť, citlivosť i zvedavosť nadaných detí bývajú od útleho veku fenomenálne, v niektorých oblastiach môže byť vývoj, naopak, nerovnomerný až oneskorený, a preto vyžadujú špecifický prístup. Výchova a vzdelávanie týchto detí môžu byť pre dospelých veľmi náročné až stresujúce a veľakrát ich privádzajú do situácií bezradnosti i vyčerpania.

Táto kniha umožňuje rodičom a učiteľom nadaných detí pozrieť sa pod pokrievku, a priniesť im tak pochopenie a bezpodmienečné prijatie. Ponúka im praktické odporúčania na výchovu i konkrétne cvičenia, techniky a metódy vzdelávania – a to s jediným cieľom: aby boli nadané deti šťastné, mohli naplno rozvíjať svoj mimoriadny potenciál a nadanie, pracovať na svojich slabých stránkach a uspieť v živote. Kniha prináša skvelé rady aj nadaným dospelým, ktorí chcú viac porozumieť svojmu vnútornému (nadanému) dieťaťu.

O autorke

Mgr. Monika Stehlíková, MBA, je lektorka a terapeutka. Usporadúva kurzy mindfulness – všímavosti pre verejnosť, v školách i vo firmách. Jej kurz určený pre učiteľov s názvom „Rozvoj pozornosti a všímavosti žáků“ bol akreditovaný MŠMT ČR. Vo všímavosti sa vyškolila v Paríži pod vedením dr. Ch. Andrého, psychiatra a psychoterapeuta, ktorý je jedným z hlavných priekopníkov a propagátorov tejto vedecky overenej metódy vo Francúzsku. S nadanými jedincami pracuje individuálne na báze pozitívnej psychológie a Terapie prijatia a odhodlania ACT, v ktorej sa vyškolila na Inštitúte pre kontextuálnu psychológiu v Québecu. Vo svojej práci sa taktiež venuje deťom a dospievajúcim, a to v rámci workshopov a krúžkov Sociálneho a emočného učenia a všímavosti. S nadanými deťmi pracuje individuálne formou koučingu alebo terapie. Autorka je taktiež mentorkou, príležitostne publikuje a prednáša.

(PR)

Ukážka z knižky

Fullscreen Mode

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok