Stop studenému odchovu | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Stop studenému odchovu

Stop studenému odchovu

Áno, presne takto sme to nazývali – studený odchov. Teda situáciu, keď si rodičia prinesú z nemocnice domov bábätko a ubytujú ho v samostatnej detskej izbičke.

Bežné je to najmä v amerických či anglických rodinách, ale aj v mnohých iných krajinách dávajú deti na noc do samostatnej miestnosti oveľa skôr ako v našich končinách. No a pomaličky sa tento zvyk začal udomácňovať aj u nás. Veď dieťa sa tak vraj rýchlejšie naučí prespať celú noc bez zaplakania, mama sa lepšie vyspí a ono tiež, lebo ho nerušia rodičia. Americkí pediatri však teraz radia rodičom, aby to nerobili. Ako totiž potvrdilo viacero výskumov, keď dospelí spia s bábätkom v jednej izbe, znižuje sa tak riziko syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa, a to až o 50 percent! Preto lekári radia, aby sme s dieťatkom spali v tej istej izbe minimálne do jeho šiestich mesiacov. My odporúčame ešte dlhšie.

(red)
Časopis Dieťa

Foto Shutterstock.com

Dieťa č. 12/2022 – 1/2023 si môžete kúpiť vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať v oblasti Objednávky. Tu si môžete predplatiť aj prístup k elektronickej verzii Dieťaťa.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok