Nech to vidia všetci | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Nech to vidia všetci

Nech to vidia všetci

Prvý nádych, prvý úsmev, prvý zub, prvý krok… to všetko a ešte oveľa viac zachytávame dnes každú chvíľu pomocou fotoaparátov v mobiloch a meníme na večnosť.

Kým kedysi sme sa o tieto významné pokroky našich detí delili len doma v rodine, dnes chceme, aby ich videli úplne všetci. A tak ich vešiame na sociálne siete a hrdo ukazujeme každému.

Svet pre to vymyslel názov „sharenting“ – je to využívanie sociálnych sietí na zdokumentovanie významných chvíľ v živote našich najmenších.

Otázne je, ako sa k tomu budú stavať naše deti, keď vyrastú. A tiež, či naši priatelia, známi, bývalí spolužiaci a kolegovia chcú skutočne dostávať od nás každú chvíľu takéto fotky. Preto ak aj vy holdujete „sharentingu“, zamyslite sa nad tým a pouvažujte, či by dôležité okamihy vašich drobcov nemali zostať len vo vašich očiach, srdciach a rodinných albumoch.

(red)
Časopis Dieťa

Foto Shutterstock.com

Dieťa č. 12/2022 – 1/2023 si môžete kúpiť vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať v oblasti Objednávky. Tu si môžete predplatiť aj prístup k elektronickej verzii Dieťaťa.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok