Už má rok! | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Už má rok!

Už má rok!

Ani ste si neuvedomili, ako ten rok prebehol a už doma nemáte bábätko, ale dieťa, ktoré práve sfúklo svoju prvú sviečku na torte.

Ak ešte samo nechodí, netrápte sa preto, neznamená to oneskorený vývin, je to úplne normálne. Určite však zbystrite pozornosť, keď vaše ročné dieťa nenapodobňuje bežné predvádzané činnosti, nevkladá malé predmety do väčších (napríklad poháriky rôznych veľkostí do seba alebo loptičky do misky a podobne), nechytá drobné predmety s použitím palca, nerozumie jednoduchým pokynom (prines auto, odnes lyžičku), nerozlišuje neznáme osoby (nereaguje na ne tak, že sa primkne bližšie k mame, nezostane akoby zarazené či nepokojné).Varovným signálom, že dieťa môže zaostávať vo vývine, je aj to, keď ako ročné ešte samo nestojí a neurobí pár krokov, keď sa pridŕža rukami rodiča.

(red)
Časopis Dieťa

Foto Shutterstock.com

Dieťa č. 12/2022 – 1/2023 si môžete kúpiť vo voľnom predaji na Slovensku alebo si ho môžete predplatiť, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (poštovné predplatiteľom na Slovensku i v Českej republike hradí redakcia). Ak chcete tlačené Dieťa dostávať domov do schránky alebo ho chcete podarovať svojim blízkym, môžete si ho objednať v oblasti Objednávky. Tu si môžete predplatiť aj prístup k elektronickej verzii Dieťaťa.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok