Svet plný zázrakov ukrytý do detských ruksakov | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Svet plný zázrakov ukrytý do detských ruksakov

Svet plný zázrakov ukrytý do detských ruksakov

Niekedy sa zdá, že fantázia detí nemá hranice. Sú obklopené množstvom hračiek od výmyslu sveta, prežívajú príbehy svojich obľúbených hrdinov spolu s nimi a kam sa len pozriete, všade samé víly, princezné, hovoriace autíčka alebo psíci. Tento „rozprávkový ošiaľ“ neobišiel ani svet detských ruksakov a tašiek – krásnych, farebných a plných fantázie.

Detské ruksaky – to je ich svet fantázie

Či už cestou na ihrisko, do parku, neskôr do škôlky a na výlety, deťom balíme veci do ruksakov, ktoré však z ich pohľadu nie sú len také obyčajné. Sú pokračovaním príbehov z večerných rozprávok a v tomto momente sú ich najväčším bohatstvom. A ani s pribúdajúcimi rokmi sa toho až tak veľa nemení. Ich detské ruksaky sú stále posiate výjavmi z dobrodružných príbehov či postavami neoblomných a udatných záchrancov tohto sveta. A nie sú len na ruksakoch! Sú na peračníkoch, taškách, skrátka všade. A tie detské kufre! Kto z nás by im odolal? Ich dizajn je taký očarujúci, že nekúpiť ho svojej ratolesti by bol asi poriadny hriech.

No okrem tých prípadov, keď by sme sa na kúpe zhodli, koľkokrát v živote sme prehrali s našimi deťmi boj o to, ktorý ruksak kúpiť? Niekedy to vyzeralo tak, že čím pestrejší, farebnejší a autentickejší, tým menšia je naša šanca na víťazstvo. No tento pohľad na detské veci je príliš sebecký. Často zabúdame na to, že keď sa s nimi rozlúčime v škôlkarskej šatni alebo pred školou, ten čarovný a rozprávkový ruksak je to jediné, čo im zrazu zostane. Ako by sme im mohli zobrať aj toho posledného spojenca, hoci je len nakreslený?

 

Kvalita a spracovanie detských ruksakov ničím nezaostáva za ich dizajnom

Ak je reč o detských ruksakoch, to prvé, na čo sa vždy kladie najvyšší dôraz, je určite kvalita. Hlavne pri školských taškách má ich ergonomický tvar a kvalitné polstrovanie zásadný vplyv na ich zdravý vývoj a držanie tela. Detský chrbátik je v tomto veku ešte slabý a ťažká školská taška by s ním mohla poriadne zatočiť. A to doslova! Práve preto sa v poslednom čase stále častejšie stretávame so školskými batohmi na kolieskach. Sú rovnako krásne, praktické, ale hlavne nie sú pre deti takou záťažou ako tašky na chrbát. Na kvalitné prevedenie sa však pozeráme aj pri iných detských taškách. Či už sú to tie cestovné, alebo športové tašky a batohy, kvalitné vyhotovenie je rovnako dôležité ako ich dizajn. Nesmieme zabúdať na to, že deti sú tými najväčšími kritikmi a u nich len tak s hocičím nepochodíme.

 

Pri pohľade na plné regály krásnych a veselých detských ruksakov a tašiek nejednému rodičovi zostane akosi smutno na duši. Kde boli všetky tie farby a výjavy plné fantázie, keď sme boli my vo veku našich detí? Čo by sme vtedy dali za to, mať takýto nádherný kúsok v skrini či pod posteľou. Naše deti tú možnosť majú, tak im ju neberme.

(PR)

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok