Keď už detstvo nebolí | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Keď už detstvo nebolí

Keď už detstvo nebolí

Prekonajte strach z odsúdenia a trestu, ktorý do vás vštepili emocionálne nezrelí rodičia, a začnite konečne žiť svoj život po svojom.

Ak ste vyrastali s emocionálne nezrelým, nedostupným alebo sebeckým rodičom, môžete mať v sebe pretrvávajúce pocity hnevu, osamelosti, zrady alebo opustenia. Môžete na svoje detstvo spomínať ako na čas, keď vaše emocionálne potreby neboli naplnené, keď boli vaše pocity odmietané alebo keď ste museli prevziať zodpovednosť za dospelých v snahe kompenzovať správanie vášho rodiča. Tieto rany si však môžete zahojiť a vďaka tomu sa posunúť vo svojom živote vpred. V prelomovej knihe Keď detstvo nebolí klinická psychologička Lindsay Gibson odhaľuje deštruktívnu povahu rodičov, ktorí sú emocionálne nezrelí alebo nedostupní.

Oslobodením sa od emocionálnej nezrelosti svojich rodičov môžete obnoviť svoje pravé ja, kontrolovať, ako na nich reagujete, a vyhnúť sa ďalšiemu sklamaniu. Nakoniec sa naučíte, ako vytvoriť pozitívne, nové vzťahy, aby ste si mohli vybudovať lepší život.

V pokračovaní s názvom Keď už detstvo nebolí autorka nadväzuje na prvú knihu. Prináša tu praktické zručnosti, ktoré vám pomôžu rozpoznať príznaky emocionálne nezrelých rodičov a iných osôb, chrániť sa pred emocionálnym ovládnutím, znovu sa spojiť s vlastnými emóciami a potrebami a získať emocionálnu autonómiu vo všetkých vašich vzťahoch.

Fullscreen Mode

Naša zraniteľnosť voči egocentrickej autorite sa začína už v detstve, keď nás emocionálne nezrelí rodičia učia, že naše myšlienky nemajú takú hodnotu ako ich myšlienky a že máme prijať všetko, čo nám rodič povie. Je ľahké porozumieť, že deti vychovávané emocionálne nezrelými rodičmi sa môžu neskôr stať obeťami extrémizmu, vykorisťovania, alebo dokonca kultov. Poznanie emocionálnej nezrelosti vám pomôže pochopiť a riešiť všetky druhy emocionálne nezrelého správania bez ohľadu na ich zdroj. Emocionálne nezrelá osoba vo vašom živote môže byť rodič, váš partner či partnerka, dieťa, súrodenec, zamestnávateľ, klient alebo ktokoľvek iný. Medziľudská dynamika bude rovnaká, či už v rodine, alebo mimo nej. Všetky metódy, ktoré fungujú v prípade emocionálne nezrelých rodičov, budú fungovať aj pri iných emocionálne nezrelých osobách.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok