Harmónia duše pomocou Bachovej kvetovej terapie 9) | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Harmónia duše pomocou Bachovej kvetovej terapie 9)

Harmónia duše pomocou Bachovej kvetovej terapie 9)

Ako zvládnuť (nielen) novoročnú krízu

Krásny a lenivý vianočný čas sa pominul a vstúpili sme s nádejou do nového roku. V myšlienkach máme množstvo novoročných predsavzatí o tom, ako spraviť zmeny v našom živote, ktoré sme neuskutočnili v minulom roku. Začať viac športovať, zdravo sa stravovať, schudnúť, byť trpezlivejšia k rodine, chodiť viac do prírody a ešte mnoho podobných pozitívnych afirmácií, ktoré pozná každý z nás. Nie vždy je to však takto. Stáva sa, že s príchodom prvých novoročných dní nás prepadnú pocity smútku, melanchólie, nerozhodnosti a silné presvedčenie o tom, ako sa nám nechce do ničoho nového púšťať. Čo robiť v takom prípade? Na zvládnutie tejto kritickej situácie môžeme použiť krízové kvapky Dr. Bacha. Poznáme ich pod názvom RESCUE REMEDY. Sú vhodné na psychickú harmonizáciu v rôznych prípadoch, ako napríklad pôrod, návšteva lekára, skúška, strata blízkeho, dopravná nehoda, prvá návšteva školy alebo škôlky, stres a mnoho ďalších.

Krízové kvapky pozostávajú z piatich kvetov:
STAR OF BETLEHEM – Bledavka okolíkatá – pôsobí upokojujúco pri šoku, ktorý môže nastať v dôsledku zlej správy, sklamania, hospitalizácie, operácie, náhlej zmeny prostredia, úrazu, po desivom pohľade a v iných situáciách, ktoré spôsobujú šok. Bledavka svojím hlbokým pôsobením pomáha oslobodiť myseľ od smútku.

IMPATIENS – Devätorník peniažtekovitý harmonizuje psychiku pri panike,  veľkom strachu, pocitoch hrôzy a bezmocnosti. Pomáha zachovať pokoj a duchaprítomnosť v ťažkých situáciách, ako sú napríklad prírodné katastrofy, náhle vážne ochorenie, dopravná nehoda alebo cestovanie.

IMPATIENS – Netýkavka žliazkatá je pridaná do krízovej esencie, aby odstránila duševné aj fyzické napätie, netrpezlivosť, podráždenosť  a nervozitu. Prináša pocit uvoľnenia, trpezlivosť a upokojenie.

CHERRY PLUM – Slivka čerešňoplodá upokojuje v prípade straty sebakontroly, hystérie, zúfalého strachu, nervovom zrútení, zúrivosti, úzkosti, depresii, aj pri samovražedných sklonoch. Miernosť a pokojné správanie sú výsledkom pôsobenia slivky v krízovej esencii.

CLEMATIS – Plamienok plotný je účinný pri strate vedomia, mdlobách, omámení, duševnej neprítomnosti a pri pocite slabosti. Prinavracia myseľ do stavu reality a pomáha koncentrovať sa na dôležité veci v živote.

Krízovú esenciu môžeme použiť ako prvú pomoc v mnohých situáciách, treba však pamätať na to, že nenahrádza lekára, ani iného terapeuta, ak to zdravotný stav vyžaduje, treba sa obrátiť na odborníka. Krízová esencia sa pripravuje v podobe kvapiek, v sprejovej podobe a ako krém. Dávkovanie je jednoduché – pre dospelých štyri kvapky priamo do úst alebo do vody (prípadne aj iného nápoja) podľa potreby. Deťom stačia dve kvapky a spôsob podania je rovnaký. V prípade uštipnutia, odreniny, modriny a iných vonkajších zranení (nie príliš závažných) môžeme použiť esenciu zvonka, v podobe kvapiek nakvapkať , sprej nastriekať a krém natrieť. Pri bolestiach hlavy sa môžu pomasírovať spánky alebo čelo.

Krízovú esenciu môžeme použiť aj pre zvieratká a rastlinky. Pre zvieratká v prípade strachu, nepokoja, návštevy veterinára alebo pri cestovaní. Podľa veľkosti zvieratka dávkujeme dve až desať kvapiek do vody, alebo môžeme nastriekať zvonka a pomasírovať. Rastlinkám kvapkáme do vody pri presádzaní.

Prajem vám úspešný vstup do nového roka, aby bol plný dobrých správ a naplnených snov.

Monika Hricová

Foto Profimedia.sk

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.
K predplatnému Dieťaťa získavate ako darček aj špeciál Dojčiatko & batoľa (ktorý si môžete objednať aj samostatne prostredníctvom distributéra tu ).

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok