Deň matiek – 10 tipov na skvelé darčeky | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Deň matiek – 10 tipov na skvelé darčeky

Deň matiek – 10 tipov na skvelé darčeky

Sviatok všetkých mám sa pomaly blíži. Ak ešte stále neviete, ako svoju milovanú mamičku potešiť, načerpajte inšpirácie na dokonalé darčeky v našom článku.

Deň matiek je sviatok, ktorý slávime na počesť matiek a ich rodičovskej úlohy v živote svojich detí. V mnohých krajinách sa oslavuje druhú nedeľu v máji, rovnako ako aj u nás na Slovensku. Tento rok pripadá sviatok na 14. mája 2023.

Vznikol ako iniciatíva americkej aktivistky Annie Jarvisovej v 20. storočí. Jarvisová chcela venovať jeden deň v roku matkám, aby si uvedomili, aký významný vplyv majú matky na spoločnosť a aby ich poctili za ich neoceniteľný prínos.

Postupne sa tradícia osláv rozšírila do ďalších krajín po celom svete a stala sa populárnym sviatkom, keď deti a rodiny vyjadrujú svoju lásku a vďačnosť matkám. Osobné darčeky, kvety a spoločné rodinné aktivity sú bežnými spôsobmi, ako osláviť tento významný sviatok.

Vybrať perfektný darček pre vašu mamu môže byť náročné, preto sme sa rozhodli vám pomôcť a poskytnúť vám niekoľko nápadov na dokonalé darčeky na Deň matiek.

1. Šperk

Šperky sú vždy dobrým darčekom pre ženu, najmä pre vašu mamu, ktorá si zaslúži niečo špeciálne. Môžete zvoliť náramok, prsteň alebo náušnice s jej obľúbeným kameňom, alebo vybrať niečo s osobným významom, ako napríklad šperk so symbolom vášho vzťahu.

2. Relaxačný pobyt

Po celoročnej práci a starostlivosti o rodinu si vaša mama zaslúži oddych. Relaxačný alebo wellness pobyt v hoteli alebo wellness centre môže byť skvelým darčekom. Môže si vychutnať masáže, kúpele a ďalšie procedúry, ktoré jej pomôžu zrelaxovať sa a načerpať nové sily. A aby si tento pobyt užila ešte viac, pridajte sa k nej a zažite spolu krásne chvíle plné oddychu.

3. Kvety

Kvety sú tradičným darčekom pre každú príležitosť a Deň matiek nie je výnimkou. Kvety môžete kombinovať s inými darčekmi, alebo ich darovať samostatne. Vyberte kvety, ktoré vaša mama miluje alebo ich vyberte podľa jej najobľúbenejšej farby alebo typu. Určite sa budú pekne vynímať v jej obývačke alebo spálni.

4. Ručne vyrobený darček

Ak máte šikovné ručičky, určite skúste niečo vyrobiť. Ručne vyrobený darček je skvelým spôsobom, ako ukázať svoju lásku a vďačnosť vašej mame. Môže to byť ručne vyrobený náhrdelník, ktorý ste vyrobili sami, alebo kreatívne maľby, ktoré ste vytvorili. Tento darček bude pre vašu mamu osobný a výnimočný, pretože ukáže, že ste sa snažili a venovali čas a úsilie pri tvorbe tohto darčeka.

5. Dovolenka alebo pobyt

Cestovanie môže byť vynikajúcim spôsobom, ako stráviť čas s rodinou a zároveň si vychutnať nové miesta a kultúry. Ak má vaša mama rada cestovanie, môžete jej darovať cestovný balíček, ktorý zahrnie letenky, ubytovanie a vstupenky na miestne atrakcie. Aj na Slovensku však ale dokážete nájsť krásne miesta, kde si môžete užiť krásu našej prírody. Vynikajúcim tipom môže byť aj napríklad Hotel v Nízkych Tatrách. Tento typ darčeka bude pre vašu mamu nezabudnuteľným zážitkom.

6. Fotokniha

Fotokniha je skvelý spôsob, ako zachytiť spomienky a zážitky z rodinných výletov, dovoleniek alebo osláv. Môžete pre vašu mamu vytvoriť fotoknihu plnú spomienok na vaše detstvo, rodinné oslavy a ďalšie špeciálne okamihy. Fotokniha bude cenným darom, ku ktorému sa bude môcť hocikedy vrátiť a priblížiť si tak tie najkrajšie okamihy zaznamenané fotoaparátom.

7. Kozmetické alebo vitamínové balíčky

Kozmetické balíčky sú skvelým darčekom pre mamy, ktoré si rady doprajú starostlivosť o svoju pleť a telo. Môžete zvoliť kozmetický balíček s produktmi pre relaxáciu a starostlivosť o pokožku, ako napríklad masážne oleje, hydratačné krémy alebo vône do kúpeľa. Výbornou voľbou sú aj rôzne balíčky vitamínov alebo výživových doplnkov pre lepšie zdravie. Skúste mamičke do takého balíčka zabaliť napríklad vitamíny na posilnenie imunity, multivitamíny, C, B, D a podobne. Výborným výživovým doplnkom sa v poslednej dobe stala aj Čaga sibírska, ktorá napríklad pomáha pri žalúdočných, zápalových, ale aj iných problémoch. Okrem toho môžete to balíčka pribaliť aj nejaké masážne gély a krémy v prípade, že trpí nejakými bolesťami.

8. Knihy

V prípade, že vaša mamina rada číta, môže byť pre ňu kniha dokonalým darčekom. Vyberte knihu od jej obľúbeného autora alebo zameranú na tému, ktorú má rada. Môže to byť dobrodružný príbeh, romantická novela, detektívka alebo čokoľvek, čo má rada. Kniha môže byť tiež venovaná na špeciálny spôsob, napríklad s vlastnoručne napísaným venovaním alebo s personalizovanou obálkou.

9. Ak je vaša mamina opäť čerstvou mamičkou, …

… tak jej môžete kúpiť niečo na oblečenie, napríklad podprsenky na dojčenie alebo nejaké pohodlné domáce oblečenie, v ktorom sa bude cítiť dobre. Môžete ju však potešiť tiež niečím pre malé dieťatko, ako sú napríklad hračky do vody, drevené hračky, plyšáky a podobne.

10. Rôzne kurzy

Ak vaša mamina rada varí, môžete jej darovať kulinárske kurzy alebo nové kuchynské pomôcky. Kulinárske kurzy jej umožnia rozšíriť svoje kuchynské schopnosti a naučiť sa nové techniky, zatiaľ čo nové kuchynské pomôcky jej pomôžu pri príprave chutných jedál, napríklad aj pre vás. Ak ale viete, že sa v niečom chce zlepšiť, napríklad v nejakom jazyku, môžete jej darovať jazykový kurz. Na výber je veľmi veľké množstvo kurzov, z ktorých môžete vyberať.

Výber dokonalého darčeka pre vašu mamu môže byť náročný, ale s týmito tipmi a nápadmi, by ste mali byť schopní nájsť niečo, čo ju poteší a ukáže jej, ako veľmi ju milujete a vážite si jej úlohu v rodine.

Úvodné ilustračné foto Freepik.com

(PR)

 

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok