Vo FamilyParku sa vybláznia malí aj veľkí | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Vo FamilyParku sa vybláznia malí aj veľkí

Vo FamilyParku sa vybláznia malí aj veľkí

Neziderské jazero sa stalo vyhľadávaným miestom oddychu aj pre slovenské rodinky. Chceli by ste ho niekedy vidieť zhora, s vetrom vo vlasoch a divoko tlčúcim srdcom? Stačí maličkosť – zájdite do Familyparku a posaďte sa na niektorý z veľkých kolotočov.

Rakúsky Familypark Neusiedlersee sa nachádza v Burgenlande, necelú hodinku cesty autom od Bratislavy. Nájdete v ňom vyše 80 zábavných atrakcií pre malých aj veľkých, farmu s domácimi zvieratkami, ktoré môžete pohladkať aj nakŕmiť, rozprávkový les so známymi postavičkami z rozprávok. Tiež dostatok reštaurácií, aby ste tam s rodinou mohli bez problémov stráviť celý deň. Verte, budete mať čo robiť, aby ste stihli  vyskúšať všetky atrakcie.
Atrakcie zaradené do štyroch tematických svetov sa rozprestierajú na ploche 145-tisíc metrov štvorcových. Vyberú si z nich najmenší návštevníci, ale aj tínedžeri či dospelí. Odporúčame zbaliť pre deti aj náhradné oblečenie, nakoľko v parku nájdete aj vodné atrakcie, ktoré sú pre deti vždy mimoriadne lákavé. Obzvlášť, v horúcich letných dňoch.

Leonardov lietajúci stroj
Prvým tematickým okruhom je Zážitkový hrad, hotová výprava do sveta fantázie. Môžete sa tu okrem iného zviesť na dračej dráhe a zajazdiť si na drakovi.


V tematickom svete Dobrodružný ostrov sa budú cítiť výborne najmä tí, ktorí milujú dovolenkovú atmosféru, levanduľu, cyprusy a stredomorskú architektúru. V horúcich letných dňoch sa môžete schladiť napríklad na krokodílej dráhe alebo si vyskúšať vodnú bitku. V tejto časti parku nájde aj lietajúci stroj Leonarda da Vinciho, ktorý vás vyvezie do výšky a môžete sa pokochať nádhernými výhľadmi. Pravda, ak netrpíte závratmi.

 

 

 

 

 

 

Tematický svet Gazdovský dvor si zamilujú milovníci vidieka. Môžete sa povoziť na jabĺčkovom kolotoči alebo vyskúšať riadiť traktor na traktorovej trati. Tí odvážnejší si môžu zajazdiť aj na divej svinke. A za pár drobných môžete v automate kúpiť potravu pre kozičky a ovečky a nakŕmiť ich z dlane.

Mimochodom, ak by ste chceli vedieť ako to kedysi vyzeralo na Divokom západe, zastavte sa v bani na drahokamy, kde si môžete v piesku vymyť drahé kamene tak, ako sa to robilo v minulosti. Keď si však kamene chcete vziať domov, musíte za ne zaplatiť.

No a keď máte maličké deti, nezabudnite zablúdiť aj do Rozprávkového lesa, ktorý je doslova historickým jadrom Familyparku. Je schovaný v tienistom dubovom lese a nájdete tu atrakcie z čias úplného začiatku fungovania tohto rodinného parku. V strašidelnom hrade môžete hľadať duchov a môžete sa tu stretnúť s mnohými postavičkami z tých najznámejších rozprávok, ktoré sprevádzali detstvo každého z nás.

Otváracie hodiny a vstupné
Familypark môžete navštíviť každý deň od 1. apríla do 30. septembra v čase od 9. do 18. h a v októbri od 10. do 17. h. V zime je park zatvorený, môžete si tu však užiť zábavný Halloween.

Čo sa týka vstupného, pri pokladni zaplatíte cenu vstupenky a pri jednotlivých atrakciách už nič navyše neplatíte, môžete sa voziť na čomkoľvek, koľkokrát chcete. Deti do troch rokov majú vstup zdarma, starší návštevníci za 23 eur. Každý piatok je deň rodiny, keď vstupenka stojí 21 eur pre jednu osobu. Oslávenci od 3 do 14 rokov majú vstup zdarma, ak prídu presne v deň svojich narodenín a preukážu sa dokladom, na ktorom je uvedený dátum narodenia.

A viete, čo je vo Familyparku výborné? Že všetky atrakcie môžu rodičia absolvovať spoločne s deťmi. Máte šancu užiť si to naozaj ako rodina a ešte sa tak aj vrátiť do detských čias.

(PR)

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok