Vedomý rodič, šťastné dieťa | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Vedomý rodič, šťastné dieťa

Vedomý rodič, šťastné dieťa

Vytvorte si láskavé vzťahy s vašimi deťmi. Pomôže vám autorka bestselleru Vedomý rodič.

Každý rodič je schopný vychovať šťastné, psychicky odolné a emocionálne vyzreté deti. Stačí, keď si uvedomí, ako jeho detstvo ovplyvňuje spôsob výchovy.

V neustále sa meniacom modernom svete sa naše deti musia ustavične prispôsobovať jeho požiadavkám – a my ako rodičia tiež. Či už ide o vplyv sociálnych médií, krízu duševného zdravia, alebo generačné očakávania, ktoré sa nevedome kladú na tých najmenších,  tlak na rodičov a deti je enormný a dosiahol kritický bod. Cítime to my, rodičia a cítia to i naše deti. Iste aj preto je dnes rodičovstvo často náročnou a neistou cestou, na ktorej sa trápime a máme pochybnosti. Existuje však riešenie.

Dr. Shefali, terapeutka, ktorá spolupracovala s tisíckami rodičov – a sama je mamou –, je tu, aby poskytla pomocnú ruku. Metóda vedomého rodičovstva narúša toxické zdedené vzorce a nahrádza ich autentickými spojeniami. To nám umožňuje vidieť a reagovať na naše deti – na také, aké sú, a vytvárať si s nimi láskavé a rešpektujúce vzťahy.

Všetko je to o vás. Aj vaša výchova je v prvom rade o vás. Nie je o pocitoch, náladách či reakciách vášho dieťaťa. Nie je o tom, či je jednotkár, alebo stredoškolský odpadlík. Nezáleží ani na tom, či máte poslušné, neúctivé alebo šťastné dieťa. Ide o VÁS a len o VÁS. Vy máte v rukách moc a záleží v prvom rade na tom, ako reagujete vy.

Prezradím vám jednu z našich najväčších mentálnych chýb: veríme, že spôsob, akým reagujeme, závisí od správania nášho dieťaťa. V tomto prípade sa drasticky mýlime, pretože väčšina našich reakcií nemá nič spoločné s našimi deťmi alebo ich činmi. V mnohých prípadoch sú naše reakcie úplne odtrhnuté od našich detí alebo situácie, v ktorej sa nachádzame. Vychádzajú z našej minulosti, a preto ich ani nemôžeme nazvať reakciami na súčasnosť – sú to reakcie na našu minulosť. Preto veľká časť nášho odpojenia od detí pochádza z úrovne nášho uzdravenia sa z minulosti. Všetky vaše reakcie závisia od vášho vnútorného uzdravenia sa. Čím viac ste vyliečení z vlastných rán z detstva, tým viac budete reagovať vedome. Toto je ťažisko, podstata a jadro všetkého: vaše vnútorné uzdravenie sa.

O autorke:

Shefali získala doktorát z klinickej psychológie na Kolumbijskej univerzite. Špecializuje sa na integráciu západnej psychológie a východnej filozofie a pre svojich klientov spája to najlepšie z oboch svetov. Je odborníčkou na rodinné poradenstvo a osobný rozvoj, vedie kurzy po celom svete. Napísala štyri knihy, z ktorých tri sú bestsellermi New York Times.

„Vychovávať deti nebolo nikdy ťažšie než teraz, v tomto bláznivom svete. Pre rodičov detí v akomkoľvek veku je táto kniha sprievodcom zameraným na riešenie, ktorý ste hľadali, aby ste vychovali samostatné, autentické a šťastné deti.“  Eva Longoriová, herečka

„Kniha je plánom, ktorý pomôže prerušiť generačné cykly a vytvoriť emocionálne zdravé prostredie pre svoju rodinu. V posledných rokoch sa ukázalo, ako veľmi nás naše detstvo ovplyvňuje ako dospelých, a to, ako vychovávame naše deti. Súcitný, múdry a čestný prístup Dr. Shefali je teraz potrebný viac ako kedykoľvek predtým.“ Dr. Nicole LePerová, psychologička a autorka knihy Odpracuj si svoje ja

(PR)

Fullscreen Mode

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok