Pripravujete sa na Vianoce? Máme pre vás pár skvelých tipov | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Pripravujete sa na Vianoce? Máme pre vás pár skvelých tipov

Pripravujete sa na Vianoce? Máme pre vás pár skvelých tipov

Na adventnom venci už horia prvé sviečky a to znamená jediné – začalo sa jedno z najčarovnejších období roka – predvianočný čas. Pre nás ako pre detský obchodík je toto obdobie jedno z najvyťaženejších a zároveň najkrajších. Sme tu pre vás, vaše deti a zbožňujeme vám (alebo vianočným škriatkom) pomáhať vyberať najvytúženejšie darčeky pod stromček.

Aj tento rok sme si pre vás pripravili pár konkrétnych tipov, ktoré vám pomôžu splniť priania svojich ratolestí.

K VIANOČNÉMU STOLU

Oblečenie k sviatočnému stolu si žiada niečo výnimočné. Pre nás to pri akejkoľvek príležitosti znamená spojenie krásneho dizajnu a kvalitného prevedenia, aby aj toto oblečenie vydržalo dlhšie a malo viac využití.

Sviatočné oblečenie v klasickej vianočnej červenej pôsobí luxusne a honosne. Vieme, že toto máte mnohé rady.

Tylové šaty s čipkou od značky MINYMO sú krásnou voľbou a využiť ich môžete aj neskôr do divadla, reštaurácie, na svadbu alebo inú rodinnú oslavu. Od tejto istej značky je aj prekrásna tylová sukňa, ktorá sa dá doplniť bielym svetríkom, blúzkou alebo jednofarebným tričkom. A dokonalý outfit je na svete!

Pokiaľ hľadáte niečo univerzálnejšie aj pre akúkoľvek ďalšiu príležitosť, šaty v púdrovej ružovej alebo staroružovom odtieni sú jednoznačne správnou voľbou. Slávnostné šaty od obľúbenej značky ENFANT pre väčšie slečny sú očarujúce, rovnako im bude lichotiť aj trblietavá tylová sukňa a tričko s vkusným vianočným motívom.

POČAS CELÝCH VIANOC V PYŽAMKU? A PREČO NIE?

Máte to aj vy tak, že cez Vianoce ste niekedy aj pol dňa v novom pyžame spolu s vašimi deťmi a pozeráte rozprávky? Rozkošné vianočné pyžamká od našej novej značky KONGES SLOJD sú nielen krásne a vkusné, ale najmä kvalita látky a strihu z nich spraví to najobľúbenejšie pyžamko vašich detí. Deti na svojej pokožke neznesú hocičo a vedia oceniť mäkkosť a príjemnosť kvalitnej bavlny.

SVETIELKA ROBIA SPRÁVNU ATMOSFÉRU

Čo nás naladí na tú správnu atmosféru viac, ako svetielka? Svietia príjemne, pôsobia magicky, pomáhajú nám vytvárať v mysli pokoj a spomalenie.

Nočná lampička a snehová guľa zároveň, motív baletky k tomu, toto je dokonalé svetielko a zároveň darček pod stromček pre každú malú princeznú. Lampička má svoj časovač a po 45 minútach sa sama vypne. Vaše dievčatko tak môže zaspávať s pohľadom na rozprávkovú baletku, ktorá jej prinesie pekné sny.

Svetelná reťaz v tvare nežných obláčikov je krásnym doplnkom do detskej izbičky od bábätka po staršie deti. Využívať ju budete počas celého roka. Umiestniť ju môžete na stenu, okno, obmotať ňou viete čelo postele, postieľky – fantázii sa medze nekladú. Obláčiky vytvoria jemné, mäkké svetlo v izbičke, pri ktorom sa dá pokojne a bezpečne zaspávať.

ČO SI NÁJDU DETI POD STROMČEKOM?

Naše tipy na darčeky takmer vždy vedú k hračkám, ktoré majú pridanú hodnotu. Edukatívnu, podporujúcu kreativitu, myslenie, či rozvoj jemnej motoriky. Aj teraz to bude tak.

Už dlhú dobu nám dávate vedieť, že penové mozaiky vaše deti zbožňujú. Sú hitom u dievčat aj chlapcov. Značka detských hračiek Djeco dopĺňa stále nové dizajny a motívy. Dieťa si okrem rozvoja jemnej motoriky cibrí aj pozornosť a sústredenie. Motív zvieratiek pre menšie deti alebo dinosaurov či víl pre tie staršie, máte na výber.

O vedení detí k tomu, aby sme ich učili nepotláčať svoje emócie, aby dokázali o nich rozprávať a pracovať s nimi píšu odborníci z oblasti detskej psychológie veľa zaujímavých článkov. Aby malé dieťa dokázalo svoje emócie opísať, musí ich najprv rozpoznať. Magnetická hra „Emócie a pocity“ od značky Janod je pre toto ako stvorená. Deti baví, je pre nich zábavná a úplne prirodzene sa popri hre naučia rozlišovať, aké rôzne emócie môžu prežívať. Neskôr, keď to bude najviac potrebné, vám svoje vlastné emócie dokážu ľahšie opísať a vy tak môžete svoje dieťatko lepšie pochopiť a pomôcť mu.

Ďalším tipom pre edukatívnu hru je dotykové puzzle, ktoré obsahuje dieliky z rôznych materiálov ako kožušinka, trblietky, zamat a podobne. Senzorické vnímanie cez hmat je pre vývoj dieťaťa dôležité. Deti spoznávajú svet zmyslami naplno. Toto senzorické dotykové puzzle bude pre ne vďaka rôznym materiálom ešte viac zaujímavé a popri skladaní puzzle sa viete spolu rozprávať o zvieratkách, farbách, tvaroch, materiáloch. Stráviť spoločný čas pri puzzle je pre celú rodinu veľmi obohacujúce.

My si myslíme, že cenným vianočným darčekom môže byť aj kvalitná bunda a zimné oblečenie. Také, čo vydrží aj viac sezón. Ak sa vás napríklad starí rodičia opýtajú, čo kúpiť vašim deťom pod stromček, dajte im napríklad tip na tieto kvalitné bundy značky MINYMO.

Veľmi teplá, prešívaná bunda v dĺžke po kolená dokonale zahraje dieťa v zimnom počasí. Materiál je vodoodolný, no zároveň priedušný, takže dieťatko môže pobehovať vonku v daždi aj snehu bez toho, aby premoklo. U chlapcov s predĺženým zadným dielom bundy.

Pre vianočné nákupy v našom detskom obchodíku www.littlehipster.sk sme pre čitateľky časopisu DIEŤA pripravili ZĽAVU s kódom VIANOCE15.

Ďakujeme vám za priazeň v celom roku 2022.
Želáme vám pokojné adventné obdobie a prežitie tých najkrajších Vianoc.

LITTLE HIPSTER SHOP

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok