Do školy na bicykloch | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Do školy na bicykloch

Do školy na bicykloch

Austrálske deti opúšťajú svoje bicykle a vozia sa do školy autami. Približne 2/3 päťročných detí a viac ako polovicu deväťročných detí vozia do školy každý deň rodičia.

Ako uviedol austrálsky denník Herald Sun od roku 2007 v Austrálii klesol predaj detských bicyklov o 28 percent. Tento trend vyvoláva v  odborníkoch obavy z nedostatku denno-dennej fyzickej aktivity mladších  generácií. Takmer tri milióny detí a mladých ľudí nemá dostatok fyzickej aktivity.

Koordinovaný prístup k aktívnemu cestovaniu do a zo školy by mohol podnietiť až 3,7 milióna austrálskych školákov k denno-dennej zdravej  fyzickej aktivite. Nedávny prieskum zdravia tiež zistil, že len 7 percent  detí strávilo odporúčanú hodinu denne cvičením. Fyzická nečinnosť sa pritom spája so zvýšeným rizikom zdravotných problémov v neskoršom veku.

Austrálski odborníci upozorňujú, že je nevyhnutné zabezpečiť, aby deti boli fyzicky aktívne každý deň. Denno-denná cesta do a zo školy na bicykli je podľa nich jednou z najlepších investícií, ktorú možno spraviť pre budúce zdravie detí.

časopis Dieťa
Foto Shutterstock.com

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.
K predplatnému Dieťaťa získavate ako darček aj špeciál Dojčiatko & batoľa (ktorý si môžete objednať aj samostatne prostredníctvom distributéra tu ).

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok