Detská izba ako centrum zdravého vývoja detí | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Detská izba ako centrum zdravého vývoja detí

Detská izba ako centrum zdravého vývoja detí

Deti sú hravé, veselé bytosti, ktoré potrebujú vhodné podmienky na vývoj svojej psychiky. Každé dieťa potrebuje vlastný kútik – detskú izbu, v ktorej bude mať priestor na oddych, hru, učenie a spánok. Musí sa tam cítiť komfortne, bezpečne a spokojne. Vytvoriť vhodný priestor pre dieťa je zábavnou, ale aj náročnou úlohou každého rodiča. Izba by mala byť pre dieťa estetická a funkčná po niekoľko rokov. Ako vytvoriť harmonický priestor, ktorý bude napĺňať potreby vašej ratolesti?

Detská posteľ a šatníkové skrine

To, čo rozhodne nesmie chýbať v izbe, je detská posteľ. Aj my, dospelí ľudia, sa po náročnom a stresujúcom dni radi vraciame do pohodlnej postele. Preto by ste mali investovať do komfortnej a hlavne kvalitnej postele do detskej izby. Všetky deti túžia po svojom vlastnom kráľovstve, kde ich nikto nebude rušiť. Výhodou je, ak má posteľ úložný priestor na posteľnú bielizeň alebo detské hračky.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou je šatníková skriňa do detskej izby, disponujúca dostatočne veľkým priestorom na uloženie oblečenia. Ak chcete, aby z vašich detí vyrástli poriadkumilovní ľudia, od malička by ste ich mali učiť, kam patrí ich oblečenie, hračky, knižky a ostatné veci. Chaos a neporiadok neprospieva detskej psychike a sústredenosti, preto im zabezpečte dostatok úložného priestoru.

Deti milujú farby

Ak sa chystáte zariaďovať detskú izbu, myslite aj na kombináciu farieb. Deti milujú farby, avšak dajte pozor, aby ich gýčové prostredie nerozptyľovalo. Dominantné časti izby, ako je posteľ, skriňa, stôl by mali byť v neutrálnych farbách. Môžete sa však vyhrať s detailmi, zadovážte im veselé, farebné koberce, vankúše, detské stoličky, prípadne namaľujte stenu veselými farbami. Snažte sa, aby priestor pôsobil čisto a jednoducho, no zároveň útulne a moderne.

Nezabudnite na to, že deti by mali byť súčasťou zariaďovania vlastnej izby. Opýtajte sa na ich názor a dajte im možnosť podieľať sa na výbere doplnkov, pozvite ich (ak to ich vek dovolí) k montáži či maľovaniu stien. Odvďačia sa vám spokojnosťou s výsledkom a väčšou zodpovednosťou za poriadok vo vlastnej detskej izbe.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok