Darček ku dňu detí a za vysvedčenie – detské smart hodinky ocenia aj rodičia | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Darček ku dňu detí a za vysvedčenie – detské smart hodinky ocenia aj rodičia

Darček ku dňu detí a za vysvedčenie – detské smart hodinky ocenia aj rodičia

S modernou dobou prišli aj vymoženosti, ktoré pomáhajú rodičom viac dohliadať na bezpečnosť svojich detí. Jedným z takých zariadení sú práve detské smart hodinky. Na deň detí môžete svoju ratolesť obdarovať nielen štýlovými, ale aj funkčnými inteligentnými hodinkami. V závislosti od veku máte na výber z viacerých typov detských hodiniek.

Potrebujú deti smart hodinky?

V súčasnosti je bežné, že deti dostávajú moderné technológie v príliš nízkom veku. Smart hodinky sa odporúčajú deťom, ktoré majú popri škole veľa aktivít a krúžkov, aby mohli rodičia zostať informovaní o tom, že je skutočne všetko v poriadku a sú  v bezpečí. Príliš malým deťom, ktoré nemajú aktivity mimo školu a čas trávia najmä s rodičmi či dospelými sa odporúčajú klasické, analógové hodinky.

Výhodou niektorých inteligentných hodiniek je aj funkciu GPS lokátora, avšak dajte si pozor a stavte na kvalitu, nakoľko veľa hodiniek na trhu je nepresných. Hodinky majú funkciu aj na sledovanie, čo môžete využiť najmä v prípade, ak deti čelia neprimeranému správaniu spolužiakov alebo pedagógov. Treba mať však na pamäti etickú stránku veci a deti „špehovať“ len, keď máte podozrenie na nevhodné správanie.  Pre staršie deti je vhodnejší typ detských smart hodiniek, ktoré je možné spárovať so smart telefónom a podporujú tak smart funkcie či športový výkon. Pre mladšie deti zvoľte hodinky s jednoduchšími funkciami pre dieťa ako smart hodinky s GPS GuardKID, ktoré majú aj vyššiu mieru kontroly rodiča. Ich veĺkou výhodou je ľahšia ovládateľnosti a okrem lokátora GPS majú aj integrovanú videokameru. Vy ako rodič máte možnosť obojstrannej komunikácie (videohovor) alebo skrytého odpočúvania. Pokiaľ by sa dieťa ocitlo v nebezpečenstve, hodinky disponujú aj SOS tlačidlom pre rýchle spojenie či funkciou GEO fence, ktorá upozorní rodiča na to, že dieťa opustilo bezpečnú zónu.

Hlavné funkcie a benefity pre staršie deti

Bezpečnosť a ochrana detí je na prvom mieste a so smart hodinkami budete mať väčší prehľad o celodennej aktivite vášho dieťaťa. Smart hodinky Carneo Tik&Tok HR je možné spárovať so smartfónom, takže deti sú ihneď upozornené na prichádzajúci hovor, SMS alebo notifikácie z aplikácií. Toto je veľká výhoda, pretože žiaci musia mať v škole telefón na tichom režime a nie vždy si po vyučovaní zapnú zvuk. Takto sa im dovoláte oveľa rýchlejšie a vyhnete sa zbytočným stresom. Hodinky vedia identifikovať od koho prichádza hovor, takže nie je potreba hľadať v taške telefón, meno volajúceho sa zobrazí na displeji.

Deti sa hodinkám určite potešia, pretože majú veselý dizajn a farebný displej, ktorý sa aktivuje otočením ruky. Hodinky merajú prejdenú vzdialenosť, počítajú spálené kalórie a tiež budete mať k dispozícii informácie o miere stresu dieťaťa a srdcovej frekvencii. Veľkou výhodou je, že sú vodeodolné. Ak vaše dieťa športuje, pri výkone je možnosť výberu až z piatich športových režimov (beh, chôdza, turistika, bicyklovanie, basketbal a vnútorný beh).

Detské inteligentné hodinky Carneo TIK&TOK majú funkciu merania spánkového režimu a obsahujú aj dve užitočné hry – puzzle a basketbal. Okrem zábavy disponujú aj edukatívnou funkciou, vaše dieťa sa s nimi môže učiť matematiku. Kompatibilné sú so zariadeniami na platforme Android a aj IOS a batéria vydrží nabitá približne päť dní. Ak stále váhate nad darčekom na deň detí, detské smart hodinky sú skvelou investíciou, k dispozícii sú dievčenské, ale aj chlapčenské modely.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok