Chráňte rodinu pred chrípkou – zvlhčujte vzduch! | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Chráňte rodinu pred chrípkou – zvlhčujte vzduch!

Chráňte rodinu pred chrípkou – zvlhčujte vzduch!

Podpora zdravého dýchania, imunity a pokojného spánku

Zima je chladné ročné obdobie bohaté na nečas, vietor, dážď či zavše i snehovú pľušť a jej častými sprievodcami sú prechladnutie a chrípka… Ich príčinou môže byť nielen zlé počasie, ale aj veľký teplotný rozdiel v miestnostiach, zvlášť s nízkou vlhkosťou vzduchu, často v prekúrených priestoroch bytu. 

Hybridný čistič a zvlhčovač vzduchu BONECO H400 je ideálna kombinácia inteligentnej „práčky” vzduchu vybavenej veľkým zásobníkom vody a HEPA filtrom, ktorý zachytáva až 99,9 % prachových častíc, alergénov, baktérií, vírusov, plesní…

Lekári upozorňujú, že spúšťačom ochorenia sú nebezpečné chrípkové vírusy, ktoré sa v suchom vzduchu vykúrených miestností šíria s oveľa väčšou intenzitou. Pretože suchý vzduch je ľahký, pri stúpaní nahor umožňuje časticiam prachu, ktoré nesú vírusy chrípky a rôznych alergénov, cirkulovať v blízkosti našich dýchacích ciest a raziť si tak smelo cestu do pľúcneho systému.

Suché sliznice – zdroj chorôb

Medicínske výskumy jednoznačne preukázali, že účinnosť prenosu vírusom infikovaných častíc a rovnako aj prežitie vírusov, podstatne znižuje vyššia vlhkosť vzduchu – lekári odporúčajú relatívnu vlhkosť vzduchu v miestnosti 45 až 55 %. A to z viacerých dôvodov. Suchý vzduch v byte, často len okolo 25 %, nadmerne vysušuje sliznice dýchacích ciest v nose, hrdle, ale hlavne v pľúcach – riasinky epitelu strácajú svoju čistiacu funkciu, následne dochádza k suchému dráždivému kašľu, ktorý ak sa nelieči, prechádza do chronického štádia. Organizmus trpí, rovnako kvalita spánku – oslabuje to našu imunitu a regeneračné procesy, čo sa prejavuje celkovou vyčerpanosťou.

Koľko vody vzduchu dodať?

Problém suchého vzduchu nerieši ani vetranie, ani rozvešiavanie mokrých uterákov na radiátory! Napríklad do miestnosti vetranej pri vonkajšej teplote –5°C sa dostane len jedna desatina potrebného množstva vodnej pary, zvyšok musíme doplniť. Pri spomínanej vonkajšej teplote je potrebné do menšieho bytu s plochou okolo 50 m2 vykúreného na 23°C dodať takmer 8 litrov vody! Viac informácií v tabuľke.

Komplexná pomoc do bytu

Vnútornú klímu môže zreteľne zlepšiť účinný systém úpravy vzduchu pomocou čističa a zvlhčovača vzduchu. Optimálne zvlhčený vzduch zabraňuje vzniku ochorení alebo urýchľuje ich priebeh. Ideálna je kombinácia zvlhčovania a súčasne čistenia vzduchu a postupné zbavovanie sa prachu a alergénov.

Účinné zvlhčovanie i „pranie” vzduchu zároveň je doménou zvlhčovačov a čističov – práčiek vzduchu. Takýmto prístrojom je i nový moderný typ BONECO W300. Pracuje na princípe prirodzeného odparovania vody z otáčajúceho sa filtra, ktorý sa prepiera vo vaničke s vodou, pričom sa zároveň zbavuje zachytených prachových častíc. Už za niekoľko dní môžeme vo vaničke voľným okom vidieť množstvo zachytených nečistôt. Práčka vzduchu navyše efektívne zabraňuje množeniu baktérií, vďaka postriebrenej ionizačnej tyčinke, ktorá zneškodňuje až 650 druhov baktérií a vírusov. Prístroj je vhodný na prirodzené zvlhčovanie a čistenie vzduchu v miestnostiach do 50 m2 doma i na pracovisku.

Účinná podpora zdravého spánku dieťaťa

Ultrazvukové zvlhčovače Boneco U300 alebo Fair H10 pracujú zasa na princípe teplého alebo studeného rozprašovania pary tak, že malé mikrokvapôčky vody vo forme jemnej rovnomernej hmly nasycujú suchý vzduch potrebnou vlhkosťou. Mimoriadne tichá prevádzka, možnosť automatického nastavenia na nočný režim, automatické vypnutie pri požadovanej vlhkosti a ďalšie potrebné funkcie – to sú prednosti nových moderných ultrazvukových zvlhčovačov, ktoré produkujú horúcu alebo studenú hmlu do prostredia. Prístroj Boneco U300 účinne zvlhčujúci vzduch v miestnostiach s plochou do 50 m2, je vybavený nádržou na vodu, priehľadné steny nádrže umožňujú ľahkú kontrolu vodnej hladiny. Jemné modré osvetlenie v nádrži navodzuje pokoj a pohodu (možno ho však vypnúť). Zvlhčovač je určený na prevádzku s bežnou pitnou vodou. Optimálnu čistotu vody zabezpečuje ionizačná strieborná tyčinka, ktorá zabraňuje množeniu baktérií. Vápenaté soli obsiahnuté vo vode zachytáva výkonný demineralizačný filter. Chod prístroja je takmer nehlučný a na jedno naplnenie nádržky je doba jeho činnosti až 10 hodín – preto je vhodný aj do detskej izby na podporu nepretržitého spánku dieťaťa. Umožňuje použitie esenciálnych olejov na aromaterapiu či neutralizátorov zápachu.

Foto 123rf.com

Viete, že optimálna hladina vlhkosti vzduchu …

… znižuje únavu a zvyšuje koncentráciu?

Vdychovanie suchého vzduchu sťažuje absorpciu kyslíka a jeho následný prenos do krvného systému. Symptómami zníženého prísunu kyslíka sú vysilenie, únava, bolesti hlavy a problémy s koncentráciou.

… redukuje kašeľ a nádchu?

Suchý vzduch vysušuje sliznice dýchacích ciest, tie trpia a nemôžu sa brániť. Následkom sú zvýšená náchylnosť na kašeľ, nádchu i ďalšie respiračné ochorenia.

… pomáha prehlbovať spánok a posilňuje tak organizmus?

Vzduch nesaje vlhkosť z okolia – hlavne z našej pokožky, slizníc, pleti a podporuje tak zdravý spánok bez prebúdzania, čím sa zvyšuje naša imunita.

… chráni pery, oči a pokožku?

Až 60 % ľudského tela tvorí voda. Suchý vzduch čerpá vlhkosť z akéhokoľvek dostupného zdroja, ale hlavne z našej pokožky, pier a očí. Jeho zvlhčovanie zabraňuje vysušovaniu pokožky, a tým jej starnutiu, predčasnej tvorbe vrások, pocitu sucha v nose, ústach i očiach.

… urýchľuje zotavenie sa?

Vhodné zvlhčovanie vzduchu prináša úľavu dýchacím cestám, uvoľňuje hlieny z priedušiek a pľúc pri respiračných ochoreniach a umožňuje organizmu rýchlejšie sa zotaviť.

… zmenšuje riziko vzniku alergie?

Až 60 % detí má genetickú dispozíciu na alergiu. Túto skutočnosť môžeme pozitívne ovplyvniť odstránením alergénov zo vzduchu a jeho zvlhčovaním.

… obmedzuje statický elektrický výboj?

Vlhkosť vo vzduchu zabraňuje vytváraniu statickej elektriny, ktorá má na svedomí „elektrizovanie” vlasov a odevov.

Viac informácií na www.boneco.sk

Rozumný zvlhčovač Fair H10

V jednoduchosti je vtip! Komfortné zvlhčovanie interiéru – detskej izby, obývačky či domáceho pracoviska s plochou do 35 m2 – zabezpečí ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Fair H10 s dotykovým ovládaním. Prístroj umožňuje nastavenie požadovanej úrovne vlhkosti vzduchu a jej dosiahnutie zabezpečuje prúdením studeného alebo teplého aerosólu, ktorý dezinfikuje. Prevádzka môže byť nepretržitá (až do spotrebovania vody v zásobníku), alebo časové rozpätie zvlhčovania možno nastaviť podľa časovača v rozmedzí 1 až 12 hodín. Sledovať relatívnu vlhkosť v miestnosti umožňuje farebný displej. Jas displeja možno stlmiť, aby jeho osvetlenie v noci nenarúšalo spánok. Prístroj obsahuje odvápňovací (demineralizačný) filter na zníženie tvorby bieleho poprašku z vápenatých solí obsiahnutých v rozptyľovanom aerosóle. Svetelná signalizácia indikuje nedostatok vody v zásobníku a upozorňuje tiež na potrebu vyčistenia prístroja.

Prístroje zakúpite za dostupné ceny v sieti elektropredajní NAY, TPD, AndreaShop alebo e-shopoch pharmshop.sk, mall.sk, market24.sk, mixxer.sk a iných.

Ultrazvukový čistič vzduchu BONECO U300
– zásobník vody 5,0 l, praktické nalievanie vody

 

 

 

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Fair H10
– veľký zásobník vody až 7,8 l

 

„Práčka vzduchu” – zvlhčovač a čistič vzduchu BONECO W300
– veľký zásobník vody až 12 l

(PR)

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok