Čarodejnica Bordelína | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Čarodejnica Bordelína

Čarodejnica Bordelína

Knižná novinka z vydavateľstva Bambook

Krásnu detskú novinku prináša autorská dvojica Sandra Dražilová Zlámalová a ilustrátorka Marie Koželuhová, od ktorých môžu čitatelia poznať knižku Šibalstvá čerta Lotríka.

Jedného dňa sa do pokojného lesa Bambručiaka nasťahuje čarodejnica Bordelína a vypukne poriadny zmätok! Malej nezbednici totiž nič v lese nie je po chuti. Pretože nie je čarodejnicou len tak pre nič za nič, čoskoro všetko prečaruje podľa svojich predstáv.

Zvieratká ani deti si s Bordelínou nevedia rady, robí jednu neplechu za druhou. Po celom lese porozhadzuje farebné papieriky, mäkučký mach v zvieracích postieľkach vymení za žihľavu a v noci lieta na svojom kúzelnom dáždniku a robí deťom v izbičkách neporiadok. A nechcite vedieť, čo sa stane, keď ju priletí navštíviť jej brat, čarodejník Pachonosodor! Lenže kto inému jamu kope, sám do nej spadne…

Detská knižka, plná ilustrácií a krátkych básničiek, je vhodná pre čitateľov od 4 rokov. Na konci dokonca poteší čitateľov krátka pesnička od Lenky Jakešovej.

O autorke:

Sandra Dražilová Zlámalová je autorkou kníh pre deti – okrem knižky Šibalstvá čerta Lotríka napísala aj Kulíškove neposedné príhody. Príbehy vždy najskôr otestuje na svojich troch čertíkoch, aby si bola istá, že sa budú naozaj páčiť. Pre jej knihy teda platí „testované na deťoch“. Vo svojich rozprávkach rada píše o miestach, ktoré dobre pozná a ktoré naozaj existujú. Čertov mlyn z tejto knižky môžete navštíviť nielen v rozprávkovom svete. Nájdete ho v obci Biely Potok v Jizerských horách.

Fullscreen Mode

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok