♪ Alžbetka vynašla liek na všetko! Je zadarmo | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

♪ Alžbetka vynašla liek na všetko! Je zadarmo

♪ Alžbetka vynašla liek na všetko! Je zadarmo

Alžbetka a jej svet – Z opačného brehu 72)

Milá maminka. Prišla som na niečo zaujímavé. Keď náhodou ochorieme, študuješ, luhuješ, kuchtíš, premýšľaš nad medicínami, ktoré by si na chorobu nasadila a zvíťazila. Pýtaš sa, čo nás trápi a čím sa dusíme, keď kašleme. Ak si nevieš rady, navštívime lekára. Si smutná, aj tatko sa trápi, babky sa strachujú… No zistila som, že liek neleží ďaleko od nás. A použiť ho môžeme na všetko! Nielen na chorobu, ale na zlepšenie nálady, odohnanie smútku, na hnev, dobrú kondíciu, silu aj na zdravie.

Raz si mala na ušiach slúchadlá, maminka. Pozrela som ti cez rameno, dívala si sa na nejaké video v mobile. Keď sa ťa na to tatko spýtal, odpovedala si, že reportáže o východnej medicíne. Tak sme ťa poprosili, nech to pustíš nahlas, aj my chceme počuť a vidieť. Mňa to prestalo zaujímať, pretože tam neboli žiadne zvieratká, len akýsi ľudia, veľa rozprávali, v tom mori slov som sa strácala.

Kreslila som si. Zrazu som začula známe slová – „smiech“, „dobrá nálada“, „radosť“. Tak o tom je tá tradičná čínska medicína. Veď to je ľahké, tento liek som našla oveľa skôr, mali ste sa ma hneď spýtať! Poznajú ho všetky deti, my sa smejeme oveľa častejšie ako vy, naši rodičia. Akoby ste zabudli, že na svete je toľko vecí, pre ktoré sa dá radovať a smiať. Áno, radi o tom filozofujete, ale aby ste sa miesto toho smiali, na to zabúdate.

Miško sa smeje stále – na všetkom a tak nahlas, až ho maminka zahriakne. Pritom len dbá na prevenciu! Julka sa smeje rada, občas jej je skutočný smiech málo, tak ho zosilní a vybuchne ako sopka. Niektorým ľuďom to vadí. Mňa rozosmievajú veci, ktoré by možno nemali, keďže vidím váš nesúhlas. Ale ono to je také smiešne. A vidíš – vy tomu len nerozumiete. Používame túto mudicínu-midicínu-medicínu, aby sme ostali zdraví a len tak nás vírusy nepoložili na lopatky. Spravia to – keď sme pričasto smutní, keď nás napomínate, kričíte, keď od nás idete preč, alebo sa správate ako k nepriateľom, nechcete nám rozumieť. To bolí. Vieme sa rýchlo otriasť, o to pokoj, ale radosť je najkrajšia, ak sa o ňu môžeme s vami deliť, milá maminka a ocinko. Nebojte sa s nami smiať, aj keď to sprvu pôjde ťažšie. Ale my vás to radi naučíme. Je to liek zadarmo a je úžasne chutný – chutnejší než všetky lieky sveta.

Alžbetka
Foto DA Alžbetkinej mamky
____________________________________________________

Volám sa Alžbetka. Mám päť rokov. A nie, nechodím do škôlky. Som neuveriteľne energická, výbušná, netrpezlivá a temperamentná. Neviem síce, čo to všetko znamená, ale presne taká je moja maminka. Ja som len jej zrkadlo. Občas je to s ňou ťažké. Niekedy na mňa kričí, niekedy je smutná, inokedy si poplače. Lebo vyvádzam. Ja si myslím, že si v týchto momentoch len nerozumieme. A keďže maminku ľúbim najviac na svete, rozhodla som sa venovať jej problémom. A pomôcť jej orientovať sa v nich tak, že jej ukážem, ako sa na to všetko dívam ja. Môj pohľad na vec. Rozoberieme si teda všetko pekne po poriadku. A mamka bude zrazu vidieť svet ako ja – jednoducho a pekne.

  

Alžbetka sa s nami každý týždeň delí o jej pohľad na svet.
Prečítajte si aj predchádzajúcu časť seriálu malej Alžbetky:
Alžbetka a jej svet –  Z opačného brehu 71)

Čítajte aj seriál Črepiny z môjho zrkadla, ktorý nájdete tiež oblasti Stĺpček.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok