Vitamín C s rakytníkom a postupným uvoľňovaním? To je výhra! | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Vitamín C s rakytníkom a postupným uvoľňovaním? To je výhra!

Vitamín C s rakytníkom a postupným uvoľňovaním? To je výhra!

Vitamín C sa stal synonymom pre posilnenie imunity. Nájdete ho v rade druhov ovocia a zeleniny, ale aj v mnohých formách výživových doplnkov – od tabliet a kapsúl, cez šumivé tablety po sypké zmesi, tzv. stick packy.

Vitamín C treba do tela neustále dodávať, pretože ľudský organizmus si ho nevie sám vytvoriť. Ide o vitamín rozpustný vo vode, takže predávkovanie nám nehrozí. Problém ale nastáva vo chvíli, keď telu vitamín C dodáme, ten sa následne využije pre aktuálne potreby organizmu a prebytočné množstvo sa vylučuje močom z tela von. Nezostáva nám do zásoby.

Riešením zaisťujúcim neustály prísun vitamínu C počas celého dňa sú výživové doplnky umožňujúce jeho postupné uvoľňovanie. V prípade Revital Vitamínu C s rakytníkom ide o poťahované tablety so špeciálnou tukovou látkou, ktorá tvorí vo vode nerozpustnú štruktúru. Tá umožňuje postupné uvoľňovanie vitamínu C, ktoré nastáva na základe erózie tablety v dôsledku rozpúšťania tuku vplyvom pôsobenia enzýmov.

Rakytník rešetliakový: vitamínová bomba s všestranným využitím

Revital Vitamín C 1000 mg s postupným uvoľňovaním obsahuje okrem vysokej dávky vitamínu C (1000 mg) tiež prírodný extrakt z rakytníka rešetliakového. Oranžové plody rakytníka sú malé, ale veľmi užitočné. Niektoré zdroje uvádzajú, že obsahuje skoro 200 biologicky aktívnych látok. Uviesť môžeme prakticky všetky vitamíny, rakytník je ale bohatý aj na flavonoidy, serotonín, mastné kyseliny a ďalšie užitočné látky. Dá sa z neho vyrobiť napríklad sirup, olej, džem alebo likér. V potravinárstve sa tak pomerne často používa a platí to aj pre výživové doplnky. Medzi prínosy rakytníka totiž patrí posilnenie imunity a celkovej odolnosti organizmu, priaznivý vplyv má na srdce aj na pokožku.

Rakytník: všetky druhy vitamínov

Niet divu, veď rakytník obsahuje všetky možné vitamíny – ako tie rozpustné v tukoch (vitamíny A, D, E a K), tak vitamíny rozpustné vo vode (vitamíny B a C). Vitamínu C ma dokonca násobne viac ako napríklad citrusy, rôzne zdroje uvádzajú 10- až 25-násobné hodnoty. Aj preto sa rakytníku v Rusku hovorí „citrónik severu“ alebo ,,sibírsky zázrak“.

Táto veľmi prospešná rastlina sa používala už v starom čínskom liečiteľstve, Tibeťania ju často využívali ako regeneračný prostriedok a v Rusku dokonca slúžila ako výživový doplnok aj kozmonautom. Plody rakytníka začínajú dozrievať v júli, rakytník je ale vhodný na celoročnú konzumáciu. Hlavne v období zvýšeného výskytu vírusov a baktérií.

Doprajte si rakytník aj vy v podobe výživového doplnku Revital Vitamín C 1000 mg, ktorý kúpite v každej dobrej lekárni alebo v e-shope www.nasevitaminy.sk .

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok