Vibračné plošiny – spôsob ako sa udržať vo forme aj počas materskej | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Vibračné plošiny – spôsob ako sa udržať vo forme aj počas materskej

Vibračné plošiny – spôsob ako sa udržať vo forme aj počas materskej

Cvičenie je dôležité pre ženy aj počas materskej dovolenky. Avšak nájsť si čas a energiu na cvičenie po narodení dieťaťa môže byť obzvlášť náročné. Či už bojujete s nedostatkom spánku, necítite sa úplne vo svojej koži, alebo vás naplno vyťažujú rodičovské povinnosti, dostať sa po pôrode späť do formy je síce fuška, ale nie je to nemožné.

Aj niekoľko minút cvičenia denne môže výrazne zlepšiť vašu fyzickú a psychickú pohodu. Tu je niekoľko nápadov pre mamičky ako začať cvičiť s bábätkom v náručí alebo ako si môžu dopriať rýchly a efektívny tréning samy.

Ako sa udržať vo forme počas materskej dovolenky?

  1. Ak máte partnera alebo staršie dieťa, požiadajte ho o pomoc pri starostlivosti o dieťa, aby ste mohli venovať chvíľku cvičeniu. Či už ide o rýchly beh v najbližšom parku, alebo o hodinu cvičenia v miestnej posilňovni, tento čas pre seba môže urobiť zázraky pre vašu duševnú pohodu a dobije vám baterky.
  2. Ak dieťa nemôžete nechať postrážiť inému členovi rodiny, môžete ho zobrať na cvičenie spolu s vami. Existuje množstvo cvičebných aktivít, ktoré sú vhodné pre mamičku aj dieťa, vrátane turistiky, plávania a dokonca aj posilňovania s ľahkými váhami. Len sa nezabudnite poradiť so svojím lekárom pred začatím akéhokoľvek nového cvičenia, najmä ak ste nedávno porodili.
  3. Ak chodenie na prechádzky alebo cvičenie doma počas spánku jednoducho neprichádza do úvahy, skúste sa zobudiť o niečo skôr ako zvyčajne a zacvičiť si predtým, ako sa zobudí zvyšok vašej domácnosti. Na internete je k dispozícii množstvo bezplatných programov na domáce cvičenie a vaša osobná ranná rutina vám dodá energiu na celý deň.
  4. Vyskúšajte cvičenie na vibračnej plošine. Pri vibráciách celého tela stojíte, sedíte alebo ležíte na stroji s vibračnou plošinou. Cvičenie na vibračnej podložke je jednoduché, v podstate cvičíte cviky z vašej štandardnej rutiny, ako sú kliky, drepy či planking a ako podklad pre vaše ruky alebo nohy využívate vibračnú podložku, vďaka ktorej bude cvičenie oveľa vyčerpávajúcejšie, ale zároveň aj efektívnejšie. Keď plošina vibruje, prenáša energiu do vášho tela a núti vaše svaly, aby sa každú sekundu desiatky krát stiahli a uvoľnili. Tréning na vibračnej plošine je rýchly a efektívny. Už 15 minút cvičenia denne na vibračnej plošine trikrát týždenne vám môže pomôcť pri chudnutí, spaľovaní tukov, zlepšení flexibility, zlepšení prietoku krvi, zmierňovaní bolesti chrbta, znížení bolesti svalov a znížení hladiny stresu.

Dostať sa späť do formy po narodení dieťaťa sa môže zdať ako náročná úloha, ale s trochou úsilia sa môžete vydať na cestu k zlepšeniu fyzického zdravia a duševnej pohody. Stačí nájsť ten správny spôsob.

(PR)
Foto Freepik.com

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok