Minimalizmus v ženskom šatníku | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Minimalizmus v ženskom šatníku

Minimalizmus v ženskom šatníku

(Vyberáme z aktuálneho vydania Dieťa 8 – 9/2018.)

Máte plnú skriňu a nemáte si čo obliecť? Typický problém nejednej ženy sa ešte umocní po príchode dieťatka. Zmení sa nám životný štýl a väčšinu oblečenia z rôznych dôvodov nemáme ako vynosiť. Zmení sa nám postava, potrebujeme oblečenie, ktoré nám svedčí, cítime sa v ňom dobre, je pri malých deťoch praktické a odolné voči zababraným detským ručičkám a fľakom od mlieka. Nepomáha nám ani fakt, že už aj pred odchodom na materskú dovolenku máme v našich skriniach viac, ako potrebujeme a skutočne aj nosíme.

Ženský šatník vie byť bermudským trojuholníkom našich peňazí a času. Je veľmi ľahké priniesť si domov lacnú vec pochybnej kvality, ktorá možno prežije dve či tri prania. V obchodoch čelíme rýchlej móde. Rýchla móda je presne to, čo má v názve. Rýchla móda nás dokáže presvedčiť, že nám bude sedieť to, na čo nemáme vek ani postavu. Prehovorí nás, aby sme boli niekto, kto v skutočnosti nie sme. Liek na ňu je stáť si za tým, v čom sa cítime komfortne, o čom vieme, že to radi nosíme a aký štýl preferujeme.

Väčšina z nás nosí 20 percent z toho, čo nám visí v skrini
Možno to poznáte – ráno stojíte pred zrkadlom a keď máte možnosť, vždy siahnete po tom jednom obľúbenom tričku alebo nohaviciach. Ak je v praní, smola, ide sa hútať ďalej. Nebudem menovať, koľkokrát som si obliekla niečo, čo som o desať minút zvliekla dole, lebo som sa v tom necítila dobre. Alebo som pretrpela deň v príliš tesných nohaviciach, a dúfala som, že raz mi opäť sadnú ako uliate.

Čo so šatníkom, z ktorého kúsky nám kedysi sedeli, no teraz už sú out? Koľko oblečenia som naďalej opatrovala a skúšala si ho obliecť na seba v túžbe, že raz budem opäť žena, akou som bola kedysi, že raz budem taká ako pred tehotenstvom, že raz sa naskytne tá príležitosť, že si odložené veci ešte oblečiem.

Prečo teda v našich skriniach držíme veci, ktoré nemáme rady alebo ich nenosíme? Žeby to bol strach?
Strach z toho, že čo ak raz schudnem, tak mi tie tesné džínsy budú sedieť, čo ak raz ten krásny maxi sveter príde opäť do módy, čo ak tie slávnostné čierne šaty ešte raz budem potrebovať na nejaký bál, čo ak to vyťahané tričko raz budem nosiť na okopávanie záhrady v lete, čo ak k tomu žltému opasku raz objavím niečo, s čím bude ladiť?

Alebo sme na tieto šaty minuli toľko peňazí, že nemáme srdce si to priznať a povedať im zbohom? Budeme ich opatrovať pre pocit, že ich vlastníme, i keď ich vôbec nenosíme? Milé mamičky, je čas čeliť realite. Peniažky minuté za oblečenie, ktoré nám dnes už nesedí, sú nenávratne preč. Vaše nenosené šaty majú už len takú hodnotu, za koľko by sa vám ich podarilo predať v bazári.

Je čas začať odznova a vytvoriť si štýlovú a novú minimalistickú garderóbu. Minimalistický šatník pozostáva z pár kúskov oblečenia, ktoré nám dobre padne, sedí nám práve teraz a dá sa vhodne kombinovať. Ako na to? Poradíme vám v článku z pravidelnej rubriky Minimalistická mama.

(krátené)
Foto Shutterstock.com

Článok  si môžete prečítať v aktuálnom vydaní časopisu Dieťa 8 – 9/2018, ktoré si môžete kúpiť vo voľnom predaji.
Aj po uplynutí doby predaja aktuálneho čísla Dieťaťa si ho môžete predplatiť tu

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok