Keď sníček neprichádza | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Keď sníček neprichádza

Keď sníček neprichádza

Ak máte doma malého nespavca, vyskúšajte levanduľu. Éterický levanduľový olej sa často používa na podporu spánku ľudí všetkých vekových kategórií vrátane detí.

Levanduľový éterický olej sa radí medzi oleje s univerzálnym použitím. Má všestranné účinky pri mnohých ochoreniach a napomáha nielen liečbe tela, ale aj duše. Má antiseptické účinky, urýchľuje regeneráciu kožných buniek pri spáleninách (aj v dôsledku nadmerného slnenia), akné, ekzémoch, ochoreniach dýchacích ciest. Má protizápalové a protikŕčové účinky. Pomáha pri reumatizme, migrénach a dokonca aj vtedy, keď vaše dieťa prinesie domov vši… Levanduľa sa v arómaterapii využíva na upokojenie nervového systému a navodenie dobrého spánku. Používa sa nielen samostatne, ale aj v zmesiach s inými éterickými olejmi, napríklad v kombinácii s mandarínkou a harmančekom prináša pokoj a mier na duši.

Tipy pre lepší spánok dieťatka

  • Jednu až dve kvapky levanduľového éterického oleja môžete kvapnúť na plienku pod hlavičkou dieťaťa či na jeho vankúš.
  • Pár kvapiek levanduľového éterického oleja môžete pridať aj priamo do večerného kúpeľa dieťatka.
  • Primiešajte pár kvapiek levanduľového éterického oleja do masážnej emulzie, ktorú používate po kúpaní dieťatka. Vtedy nepridávajte olej aj do kúpeľa.
  • Difúzor naplňte vodou, pridajte asi 8 kvapiek levanduľového éterického oleja a zapnite ho v izbe, v ktorej bude dieťatko spať asi 30 minút pred uložením vašej ratolesti do postieľky.

Éterický olej nepoužívajte v nezriedenej podobe priamo na pokožku. Môže sa stať, že vaše dieťa zareaguje na levanduľu alergicky. Ak badáte nezvyčajné príznaky, ako je bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie či zimnica, ihneď prestaňte používať éterický olej a vyhľadajte lekársku pomoc.

Pripravila Renáta Krausová

Foto Shutterstock.com

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok