Liečba COVID-19. Na čo čakáme? | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Liečba COVID-19. Na čo čakáme?

Liečba COVID-19. Na čo čakáme?

Kontrolované štúdie priniesli koncom leta dôkazy o možnostiach účinnej prevencie, profylaxie i liečby COVID-19. Namiesto ich rutinného využívania sme svedkami pasívneho čakania na vakcíny.

Ako uvádza Mgr. Peter Tuhársky v článku Liečba COVID-19. Na čo čakáme?, ktorý vyšiel v aktuálnom čísle časopisu Dieťa: „K dispozícii sú dôkazy vysokej vedeckej sily v podobe kontrolovaných štúdií o tom, že pomocou vitamínov C a D nasadených v prevencii, profylaxii a liečbe, možno významne znížiť chorobnosť na COVID-19, dramaticky znížiť podiel komplikácií a výrazne znížiť úmrtnosť kriticky chorých. Zaiste by sa dali urobiť ďalšie a ďalšie skúšky, avšak v porovnaní s inými postupmi a vzhľadom na situáciu nič nebráni nasadeniu týchto vitamínov do praxe – liečba je účinná, dostupná a pri dodržaní metodiky aj veľmi bezpečná.

Na čo teda čakáme? Vládni predstavitelia, vládni odborníci a médiá sa naďalej správajú tak, ako keby liečba neexistovala. Denne ohlasujú stovky hospitalizácií a desiatky úmrtí, akoby sa nedalo nič robiť, len čakať na vytúženú záchranu v podobe vakcíny. V tomto duchu presadzujú a ospravedlňujú predlžovanie obmedzujúcich opatrení s vážnymi dopadmi na rodiny, ekonomiku, spoločnosť a základné ľudské práva.“

Možno ste si pri čítaní týchto slov pomysleli, že autor by namiesto písania do časopisu Dieťa mal osloviť odborníkov. Áno, to aj spravil. V marci, keď časopis Dieťa zverejnil autorov článok o možnostiach vitamínu C, autor emailom oslovil primárov a prednostov nemocničných oddelení na Slovensku, ktoré liečili pacientov s COVID-19, ako aj ministra zdravotníctva SR a Úrad verejného zdravotníctva SR. A spravil to aj teraz na jeseň. V článku o tom píše podrobnejšie a okrem iného uvádza: „MZ SR teda informácie dostalo a je jeho zodpovednosťou, ako s nimi naloží. Autor sa ešte pokúsi osloviť ďalších odborníkov, no možnosti už takmer vyčerpal; preto musel vzniknúť aj tento článok – nakoľko sa vitamínová liečba zatiaľ nedostala do štandardných postupov, pacienti a rodinní príslušníci, ktorí o ňu budú individuálne žiadať, môžu potrebovať pádne argumenty a odborné zdroje pre ošetrujúcich lekárov. Ďalšie informácie o podávaní vitamínu C nájdu v marcovom článku.“ (pozn. red. Marcový článok Vitamín C a koronavírus sme uverejnili aj na webe Dieťaťa tu.)

Ďakujeme, že budete šíriť tieto informácie o možnostiach vitamínovej liečby ako účinnej prevencie, profylaxie i liečby COVID-19, ktoré sa u nás v nemocniciach ešte stále nevyužívajú, napriek tomu, že už sú k dispozícii štúdie potvrdzujúce ich účinnosť.

Celý aktuálny článok Liečba COVID-19. Na čo čakáme?, ktorý uvádza informácie s uvedením zdrojov o kontrolovaných štúdiách, ktoré priniesli koncom leta dôkazy o možnostiach účinnej prevencie, profylaxie i liečby COVID-19, si môžete prečítať v časopise Dieťa č. 12/2020 – 1/2021. Časopis si môžete kúpiť vo voľnom predaji alebo predplatiť na webe Dieťaťa tu. (Predplatné na Slovensku i v ČR hradí redakcia.) Ak chcete časopis Dieťa podarovať pod vianočný stromček, využite objednávku tu.

Redakcia časopisu Dieťa

Foto 123rf.com

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok