Liečba COVID-19. Na čo čakáme? | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Liečba COVID-19. Na čo čakáme?

Liečba COVID-19. Na čo čakáme?

Kontrolované štúdie priniesli koncom leta dôkazy o možnostiach účinnej prevencie, profylaxie i liečby COVID-19. Namiesto ich rutinného využívania sme svedkami pasívneho čakania na vakcíny.

Ako uvádza Mgr. Peter Tuhársky v článku Liečba COVID-19. Na čo čakáme?, ktorý vyšiel v aktuálnom čísle časopisu Dieťa: „K dispozícii sú dôkazy vysokej vedeckej sily v podobe kontrolovaných štúdií o tom, že pomocou vitamínov C a D nasadených v prevencii, profylaxii a liečbe, možno významne znížiť chorobnosť na COVID-19, dramaticky znížiť podiel komplikácií a výrazne znížiť úmrtnosť kriticky chorých. Zaiste by sa dali urobiť ďalšie a ďalšie skúšky, avšak v porovnaní s inými postupmi a vzhľadom na situáciu nič nebráni nasadeniu týchto vitamínov do praxe – liečba je účinná, dostupná a pri dodržaní metodiky aj veľmi bezpečná.

Na čo teda čakáme? Vládni predstavitelia, vládni odborníci a médiá sa naďalej správajú tak, ako keby liečba neexistovala. Denne ohlasujú stovky hospitalizácií a desiatky úmrtí, akoby sa nedalo nič robiť, len čakať na vytúženú záchranu v podobe vakcíny. V tomto duchu presadzujú a ospravedlňujú predlžovanie obmedzujúcich opatrení s vážnymi dopadmi na rodiny, ekonomiku, spoločnosť a základné ľudské práva.“

Možno ste si pri čítaní týchto slov pomysleli, že autor by namiesto písania do časopisu Dieťa mal osloviť odborníkov. Áno, to aj spravil. V marci, keď časopis Dieťa zverejnil autorov článok o možnostiach vitamínu C, autor emailom oslovil primárov a prednostov nemocničných oddelení na Slovensku, ktoré liečili pacientov s COVID-19, ako aj ministra zdravotníctva SR a Úrad verejného zdravotníctva SR. A spravil to aj teraz na jeseň. V článku o tom píše podrobnejšie a okrem iného uvádza: „MZ SR teda informácie dostalo a je jeho zodpovednosťou, ako s nimi naloží. Autor sa ešte pokúsi osloviť ďalších odborníkov, no možnosti už takmer vyčerpal; preto musel vzniknúť aj tento článok – nakoľko sa vitamínová liečba zatiaľ nedostala do štandardných postupov, pacienti a rodinní príslušníci, ktorí o ňu budú individuálne žiadať, môžu potrebovať pádne argumenty a odborné zdroje pre ošetrujúcich lekárov. Ďalšie informácie o podávaní vitamínu C nájdu v marcovom článku.“ (pozn. red. Marcový článok Vitamín C a koronavírus sme uverejnili aj na webe Dieťaťa tu.)

Ďakujeme, že budete šíriť tieto informácie o možnostiach vitamínovej liečby ako účinnej prevencie, profylaxie i liečby COVID-19, ktoré sa u nás v nemocniciach ešte stále nevyužívajú, napriek tomu, že už sú k dispozícii štúdie potvrdzujúce ich účinnosť.

Celý aktuálny článok Liečba COVID-19. Na čo čakáme?, ktorý uvádza informácie s uvedením zdrojov o kontrolovaných štúdiách, ktoré priniesli koncom leta dôkazy o možnostiach účinnej prevencie, profylaxie i liečby COVID-19, si môžete prečítať v časopise Dieťa č. 12/2020 – 1/2021. Časopis si môžete kúpiť vo voľnom predaji alebo predplatiť na webe Dieťaťa tu. (Predplatné na Slovensku i v ČR hradí redakcia.) Ak chcete časopis Dieťa podarovať pod vianočný stromček, využite objednávku tu.

Redakcia časopisu Dieťa

Foto 123rf.com

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok