Farby dúhy v mojom živote | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Farby dúhy v mojom živote

Farby dúhy v mojom živote

Som veľmi silne spojená s prírodou. Obdivujem jej nádherné farby, ktoré sa človeku často menia priamo pred očami. Mám rada prechádzky lesom, kde vnímam energiu prírody práve prostredníctvom farieb. Zázračná sila zelenej ma upokojuje, otvára mi srdce, lieči dušu, dodáva energiu liečenia. Umožňuje mi voľne a hlboko dýchať, napojiť sa na zdroj, ktorý mi je najbližší a čerpať z neho.

Každý strom či rastlinka žiaria iným odtieňom zelenej. Sýty smaragdový odtieň ihličnanov vyjadruje tajomnú hĺbku prírody, ktorá má zázračnú liečivú silu a dodáva nádej. Svieže svetlé odtiene listnatých stromov ukazujú na veselosť a hravosť, ktorú dokážeme vnímať, keď sa uvoľníme a naladíme sa na túto čarovnú farebnú a zároveň liečivú energiu prírody. Vždy si z aurasomy spomeniem na flakónik číslo 10 „Choď a objím strom“. Rada by som dnes opísala, ako mi práve metóda aura-soma pomáha v mojom živote a verím, že i vás to môže inšpirovať. Pri flakóniku č. 10 myslím na to, koľko priestoru a voľnosti mám v prírode. Dokážem si tu vytriediť myšlienky, upokojiť myseľ a meditovať. Rada objímam stromy – harmonizujem si tak srdce.

Vnímam tu skrytú vôňu zeleného pomandra, ktorý je mojím veľkým priateľom vo chvíľach, keď mi okolnosti neumožňujú splynutie s prírodou. Pred konzultáciou s klientom je neodmysliteľnou súčasťou vystriekať zeleným pomandrom terapeutickú miestnosť. Cítime sa potom omnoho príjemnejšie, nezasahujeme si vzájomne do priestoru.

Moja osobná skúsenosť so zeleným flakónikom číslo 53 Hilarion – je dôležité vytvoriť si svoj vlastný priestor v živote bez pocitu viny, nájsť svoju pravdu a žiť ju, mať pritom otvorené srdce a nepodliehať sebaklamu.

Modrá farba oblohy je nežná vo svojom bledom prevedení – flakónik číslo 50 El Morya. Vyžaruje pokoj, mier a energiu prijatia, aby sme prírodu invazívne nemenili a nevstupovali do prirodzených procesov, ktoré sa v nej dejú. Rovnako aj sýtejšia modrá vo flakóne číslo 2 – flakónik pokoja a mieru – vyžaruje modrý lúč upokojenia a utíšenia sa vo svojom vnútri, aby človek vnímavejšie a citlivejšie pristupoval sám k sebe a celému svetu. Kráľovská modrá nočná obloha plná jagavých hviezd vyzdvihuje jej hĺbku, ktorá sa dá prirovnať k oceánu. Pri pohľade na ňu sa mi vždy objaví pred očami flakónik číslo 96 archanjel Rafael, jeho liečivá modrá žiara vo mne vyvoláva nočnú harmóniu pokoja, ktorý prináša spánok.

Kvintesencia El Morya sa mi spája s vôňou orgovánu. Pripomína mi detstvo, živý plot, ktorý bol z orgovánu a nádherne voňal. Chodila som popod neho a vdychovala sviežu a zároveň očarujúco sladkú vôňu drobných jemných kvietkov v jemných farbách bielej, modrej a fialovej.

Slnko v našej duši
Spánok sa u mňa spája s fialovou farbou zodpovedajúcou korunnej čakre. Keď dosiahneme utíšenie a harmóniu v korune, môže potom počas spánku prebiehať intenzívne liečenie. Spája sa s myšlienkou transformácie – meniť negatívne na pozitívne, chorobu na zdravie. Sila myšlienky je obrovská, kto pochopí, že myslieť treba pozitívne, je vo veľkej miere uzdravený. Fialová farba levandule prináša uvoľnenie, ktoré je nesmierne dôležité pred spánkom, upokojuje a pomáha pri relaxácii. Fialový pomander pred spánkom je čarovná vec, sny ktoré máme sú liečivé a harmonizujúce. Keď si predstavím levanduľové záhony, vidím pred sebou flakónik číslo 56 Saint Germain. Jeho nádherná svetlofialová farba vie vytvoriť ochranný plášť, kde sa cítime bezpečne a pozitívne. Pri fialovej farbe cítim vôňu fialiek, sú to síce drobné nenápadné kvietky, ale ich vôňa je sladkasto opojná. Ich veselé usmiate tváričky v tráve mi vždy vyčaria úsmev na perách.

K pozitívnemu mysleniu určite neodmysliteľne patrí slnko. Jeho žlté hrejivé lúče nás prehrievajú zvonka aj zvnútra. V spojení so slnkom vidím flakónik číslo 4 – slnečný flakón. Keď je slnka málo, je výborným terapeutom pre smutných a melancholických ľudí. Prináša slnečné lúče do duše a podporuje myšlienku, že slnko je v nás, aj keď práve nesvieti na oblohe. Jemná a zároveň svieža vôňa žltého pomandra zaženie negatívne myšlienky, pomôže pri rozhodovaní, ak váhame a nie sme si istý a prináša nám slniečko do života.

Pri tom, ako teraz píšem, mi robia spoločnosť veselé žlté slnečnice a kávu si popíjam zo žltého pohára, na ktorom je anjelik. Táto farba je v mojom živote dôležitá rovnako ako aj zlatá, ktorú obsahuje flakónik číslo 4. Bol to môj druhý terapeutický flakón v poradí. Používala som ho v zimnom období a pomohol mi vidieť slnko aj počas sivých a zamračených dní. Vnímala som každodenné šťastie a radosť, ktoré som mala na dosah ruky v podobe maličkostí. Naučila som sa s ním viac si dôverovať a byť si istá sama sebou, prekonávať svoj strach a počúvať zlatú múdrosť, ktorú v sebe nosí každý z nás. Z detstva sa mi vynorila myšlienka na žlté kuriatka a kačiatka. Aké boli jemné, páperové a ako ma hriali v dlani. Všetky žlté kvietky ako nechtík, prvosienka, divozel, repík, ako aj mnohé iné, vo mne vyvolávajú dobrú náladu, pripomínajú totiž slnko.

Od chvíle ako aura-soma vstúpila do môjho života vnímam intenzitu farieb citlivejšie, prepájam ich s rôznymi situáciami v živote a snažím sa nájsť, čo sa za tým ešte skrýva, čo mám pochopiť vďaka čarovnej reči farieb. Na to, aby sme to pochopili, potrebujeme skúsenosť a pri tom nám pomáha oranžová farba. Lieči šoky, s ktorými sa v živote stretneme a ktoré nám poskytujú potrebný hlbší pohľad na udalosti, ktoré k nám prichádzajú. Často sa spájajú so závislosťou, nedostatkom sebavedomia, nerozhodnosťou, príliš veľkým nadšením či oddanosťou. Ak získame potrebný hlboký pohľad, tak vieme precítiť harmóniu a krásu, zároveň posilníme našu výdrž a húževnatosť. Každá situácia, ktorá v nás v prvom momente vyvolá šok, je pre nás dôležitá, dodáva nám neskôr potrebnú silu zvládnuť v živote aj omnoho ťažšiu lekciu.

Energia – výraz, prostredníctvom ktorého sa mi objaví pred očami červená farba a flakónik číslo 5. Energiu potrebuje každá naša bunka – prichádza k nej krvou, potrebuje ju všetko živé naokolo a vlastne  celý svet. Už pri pohľade na červenú farbu cítim príliv energie, cítim z nej silu a horúčavu ohňa, pevnosť zeme, vášeň aj blahobyt. Je tu ale namieste opatrnosť, keď si predstavím toreadora ako dráždi býka červenou farbou, v tejto situácii je priveľa energie. Objaví sa potom aj jej negatívna strana – agresivita, podráždenosť, zlosť. Preto treba v živote narábať s energiou citlivo a cielenie ju investovať. Neplytvať ňou, aby nám potom nechýbala. Sladkastá vôňa červeného pomandra uzemňuje a dodáva silu riešiť všetko potrebné na zemi.

Koľko lásky dáme, toľko aj dostaneme
Keď vnesieme do červenej farby svetlo a premiešame ju, tak nám vznikne jemnejšia verzia – ružová. Predstavím si pri nej ružové flakóniky číslo 23 láskasvetlo, číslo 52 Lady Nada, číslo 81 bezpodmienečná láska a cítim pri nich hrejivé teplo v srdci. Láska je v našom živote veľmi dôležitá. Na prvom mieste je láska k sebe, bezpodmienečné sebaprijatie, aby sme mohli milovať ostatných a dávať aj prijímať lásku. Starostlivosť o druhých tiež nie je možná bez lásky.

Láska bez podmienok – je dôležité uvedomiť si dôležitosť tohto významu. Nesieme si so sebou rôzne vzory výchovy – ako napríklad: „Budeš moja úžasná dcéra a budem ťa mať veľmi rada, len ak budeš maturovať s vyznamenaním,“ a podobne. To v nás zakoreňuje mylnú predstavu o láske. To, že nedostaneme každý deň kyticu ruží, ešte neznamená, že nás partner nemá rád. Dávanie a prijímanie je vždy v rovnováhe. Koľko lásky dáme, toľko aj dostaneme. Len s láskou a svetlom môžeme spokojne prejsť životom. Ak dokážeme vniesť svetlo do problémov, ktoré nás trápia a s láskou ich prijať, tak k nám prichádza riešenie a odpoveď na naše otázky. Energia ružovej farby prináša prebudenie. Nežnosť ružovej šípovej ruže mi pripomína ružový pomander – jeho jemnú vôňu a energiu lásky.

Pri písaní týchto riadkov často používam tyrkysový pomander, aj teraz mi podal svoju pomocnú ruku. Tyrkysová farba vyjadruje hravosť, radosť, tvorivosť, komunikáciu. Predstavím si nádhernú tyrkysovú farbu mora a delfíny, ich slobodu, šantenie, veselosť. Tyrkys je kameň, ktorý rada nosím, vyjadruje moju individualitu. Pomáha mi dôverovať v moju intuíciu. Umocňuje vo mne myšlienku zodpovednosti.

V tomto období nosím na krku fľaštičku číslo 54 Serapis Bey, pretože som veľmi intenzívne túžila po čírej farbe. Na mojom prvom kurze som bola prekvapená informáciu, že obsahuje všetky farby dúhy. Mala som predstavu, že je úplne prázdna, a pritom opak je pravdou. Napriek tomu vo mne vyvoláva intenzívny pocit čistoty kryštálu. Pomáha mi vyplaviť slzy utrpenia, ktoré mám hlboko ukryté vo svojej duši. Je to proces detoxikácie a oslobodzovania od karmických zväzkov, ktoré nám prinášajú vnútornú slobodu.

Život bez bieleho pomandra si neviem už ani predstaviť. Používam ho každý deň, pretože pracujem s ľuďmi. Rada ho používam na čistenie kameňov a niekoľkokrát som ho použila ako dezinfekčný prostriedok na rany s veľmi dobrým výsledkom.

Olivová farba sa mi objavila v myšlienkach dnes ráno. Bola som nerozhodná pri liečebnom postupe u môjho manžela a požiadala som o radu niekoho, komu dôverujem. Radu som dostala, ale dospela som k záveru, že používať ženskú intuíciu a prvé vnuknutie je najlepšia cesta. Svoj vnútorný hlas dokážeme vnímať len s otvoreným srdcom v stave utíšenia mysle, až potom k nám prichádza jasné videnie a riešenie, nová nádej. Cesta poznania v nás často zanechá trpkosť, ale keď ju dokážeme spracovať (ako olivy, keď dozrejú), tak k nám prichádza schopnosť znova sa smiať a radovať.

Koralová farba – flakónik číslo 87 vidím automaticky pred očami. Bola to moja prvá skúsenosť s aura-soma terapiou. Išlo o veľmi silný proces, ešte som sa s ním ani nenatrela a preplakala som celý deň. Neopätovaná láska a pocit krivdy ma uzatvárali do vlastných frustrácií. Pocit, že som zneužívaná a moja závislosť od názorov druhých ľudí dostali riadnu lekciu. Som za ňu vďačná, lebo vytvárať si okolo seba koralový mantinel a tváriť sa, že som silná a všetko zvládnem, je nezmysel, rovnako ako myslieť si, že ma nikto nemá rád.

Prečo sme tu
Kráľovská modrá a čarovný flakónik číslo 96 Archanjel Rafael – čakra tretieho oka. Dôležitá myšlienka – prečo sme tu. Naučiť sa komunikovať z hlbokého vnútra, rozhodnosť v dôležitých situáciách v živote. Naučiť sa vidieť veci objektívne také, aké naozaj sú. Naučiť sa komunikovať s autoritou a zároveň byť autoritou aj sám sebe. Týmto dôležitým veciam sa učím s mojím obľúbeným archanjelom Rafaelom, veľmi dlhú dobu som ho nosila ako prívesok na krku. Pôsobil na mňa harmonizujúco a pomáhal mi triezvo uvažovať, získať nadhľad a mať úctu sama k sebe.

Purpurová farba bola pre mňa veľkým prekvapením číslo dva na kurze, pretože obsahuje všetky farby dúhy rovnako ako číra. Svetlá purpurová v podobe flakónika číslo 67 predstavuje vnímanie lásky, ktorú nám prináša vesmír. Láska k maličkostiam je v živote veľmi dôležitá. Neprehliadajme zdanlivo málo dôležité veci. Keď potom pospájame drobnosti do celku, môžeme vytvárať veľké veci, nájsť vlastný zmysel života. Tmavopurpurová farba skrýva v sebe tajomnú hĺbku, silu liečenia, duchovnú cestu a hlboký mier.

Mám radosť, že energia farieb zaujala aj moju dcéru, ktorá má tiež základný kurz Aura-soma farebného systému. Naše rozhovory a vzájomné vymieňanie si skúsenosti nás ešte viac spájajú. Pri spoločných prechádzkach v prírode prirovnávame farby, ktoré vnímame k flakónikom. Rovnako aj pri sadení kvietkov v našej malej záhrade kombinujeme rôzne variácie flakónov. Aj pri rastlinkách v byte využívame hravosť farieb v podobe črepníkov. Farebné sviečky a rôzne kamene sa nachádzajú u nás v každej miestnosti. Je to už takmer šesť rokov, čo máme doma na stene sadu zázračných dúhových flakónov. Žiť s nimi je úžasné. Harmónia a svetlo, ktoré vyžarujú, sú slovami neopísateľné. To treba len zažiť.

Monika Hricová

Foto Fotolia.com

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji. K predplatnému Dieťaťa získavate ako darček aj špeciál Dojčiatko & batoľa (ktoré si môžete objednať aj samostatne prostredníctvom distributéra tu ).

 

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok