Detské obliečky Áčko, ktoré si vaše deti zamilujú | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Detské obliečky Áčko, ktoré si vaše deti zamilujú

Detské obliečky Áčko, ktoré si vaše deti zamilujú

Možno sa na prvý pohľad môže zdať, že výber detských obliečok je banalita, no nie je to tak. Aj pri kúpe týchto produktov by ste totiž mali zohľadniť niekoľko faktorov. Tie si postupne opíšeme v tomto článku.

Ak premýšľate nad kúpou detských obliečok, mali by ste zvážiť hneď niekoľko faktorov. Okrem materiálu sú dôležité aj rozmery či spôsob zapínania. Nevyhnutný je aj detský paplón, ktorý by ste mali zakúpiť v čase, keď budete vyberať detské obliečky.

Aký materiál je vhodný?

V prvom rade by ste sa mali zamerať na správny materiál. Pre dieťa musia byť obliečky na dotyk veľmi príjemné. Je dobré, ak je materiál priedušný a savý. V lete by mal ochladiť a, naopak, v zime zohriať.

Skvelým riešením je napríklad hladká bavlna, poprípade krepová posteľná bielizeň. Tá sa ujme najmä u ľudí, ktorí neradi žehlia. V zime sú preferované teplejšie flanelové obliečky, poprípade saténové alebo ľanové.

Ideálne rozmery

Čo sa týka rozmerov, skvelým riešením sú detské obliečky 140 x 200. Samozrejme, všetko záleží aj od výšky vášho dieťaťa. Ak patrí medzi tých vyšších jedincov, dajú sa kúpiť tieto produkty aj o 20 cm dlhšie. Detské obliečky 140 x 200 pre chlapcov sú tiež ideálnym rozmerom, ktorý je, takpovediac, unikátny.

Obliečky musia byť štýlové

Aj napriek tomu, že ide o istú maličkosť, obliečky dotvárajú vzhľad detskej izby. Práve preto by ste pri výbere mali hľadieť aj na celkový výzor. Obľúbené sú dievčenské obliečky s potlačou známych rozprávkových postavičiek. Skvelým riešením je aj to, keď si dieťa vyberie obliečky podľa vlastných predstáv.

 

Spôsob zapínania je dôležitý

Pri výbere detských obliečok by ste sa rozhodne mali zamerať aj na spôsob zapínania. V minulosti bolo bežné zapínanie na gombíky. To má však v dnešnej dobe niekoľko výhod. Pri spaní môžu gombíky tlačiť a pri navliekaní sa odtrhnúť.

Skvelým riešením je napríklad zapínanie na zips, poprípade ukončenie obliečok záložkou, a to najmä na vankúšoch. Keď budete vyberať detské obliečky, nezabúdajte pri tom myslieť aj na praktickú stránku a celkovú údržbu.

Investícia, ktorá sa oplatí

Ak sa pozeráte najmä na cenu, v tomto prípade platí, že cena sa rovná kvalite. Keď chcete vysoko kvalitné a príjemné obliečky, rozhodne by ste mali počítať s tým, že si priplatíte. Ľanové obliečky sú vo väčšine prípadov drahšie ako 50 eur. Sú však kvalitné, praktické a maximálne príjemné. V dnešnej dobe si tiež máte možnosť dať ušiť obliečky na mieru, kde je, samozrejme, cenovka o čo si vyššia.

 

Veríme, že sme vás našimi tipmi inšpirovali a vyberiete tie správne obliečky pre vaše dieťa. Nezabúdajte, že ide o investíciu, ktorá sa oplatí. Preto si radšej priplaťte a obliečky vám vydržia aj niekoľko rokov.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok