♪ Alžbetka počúva tatkov falošný spev. Pre ňu je to raj | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

♪ Alžbetka počúva tatkov falošný spev. Pre ňu je to raj

♪ Alžbetka počúva tatkov falošný spev. Pre ňu je to raj

Alžbetka a jej svet – Z opačného brehu 82)

Milý tatinko. Dookola si mi opakoval, ako nevieš spievať. Znieš hrozne, škriekaš, omietka bude padať, ak zaspievaš. Potom si vravel, že sa hanbíš, že ti to nejde, že si nikdy nespieval. Bolo mi smutno, pretože som práve spievala svoju obľúbenú pesničku, hmkala som, lalá-kala, búchali sme spolu do jej rytmu do stola. Nuž a raz – si zaspieval. Bolo to prekrásne. Tvoj hlas tak ladil s mojím, boli sme skvelá dvojka!

Nevedela som si spomenúť, čo všetko si o svojom hlase a spievaní hovoril. Všetky slová zmizli, ostal len tvoj hlas. Zneli sme tak dobre, že sa mi chcelo spievať s tebou stále. Vzal si do rúk gitaru a ešte si aj zahral melódiu. Maminka stála obďaleč a ty si sa hanbil, keď si ju zbadal. Smiala sa, vraj to znie smiešne, povedala. Ale ja som nič smiešne nepočula. Tvoj hlas je pre mňa najkrajší na svete. Páči sa mi veľmi, veľmi, najviac. Cítim sa pri tebe dobre, chcem s tebou spievať a počúvať ťa spievať.

Že tomu nerozumieš? To je ti tak, tatko. Ako by som ti to vysvetlila… Pamätáš sa, keď si vytiahol play station a zahrali sme sa spolu preteky? Bola to zábava, no maminka sa pri nás nudila. Keď si ju volal hrať, povedala, že ju to nebaví. Lenže bez maminky to nebolo ono. Najlepšie je, keď sme spolu a spolu sa zabávame. Napokon sa maminka odhodlala pridať. Vôbec jej to nešlo. Autíčkom narážala, vošla do protismeru, vybuchovala, smiešne sa pritom mračila. Ale zabávala sa a mne pripadala ako najlepšia pretekárka! Teda, najlepšia až po mne. To sú chvíle, keď som šťastná. Pretože som jednoducho s vami. Pritom nezáleží na tom, či nám niečo nejde, alebo si myslíte, že to neviete.

Alžbetka
Foto DA Alžbetkinej mamky
____________________________________________________

Volám sa Alžbetka. Mám päť rokov. A nie, nechodím do škôlky. Som neuveriteľne energická, výbušná, netrpezlivá a temperamentná. Neviem síce, čo to všetko znamená, ale presne taká je moja maminka. Ja som len jej zrkadlo. Občas je to s ňou ťažké. Niekedy na mňa kričí, niekedy je smutná, inokedy si poplače. Lebo vyvádzam. Ja si myslím, že si v týchto momentoch len nerozumieme. A keďže maminku ľúbim najviac na svete, rozhodla som sa venovať jej problémom. A pomôcť jej orientovať sa v nich tak, že jej ukážem, ako sa na to všetko dívam ja. Môj pohľad na vec. Rozoberieme si teda všetko pekne po poriadku. A mamka bude zrazu vidieť svet ako ja – jednoducho a pekne.

 

Alžbetka sa s nami každý týždeň delí o jej pohľad na svet.
Prečítajte si aj predchádzajúcu časť seriálu malej Alžbetky:
Alžbetka a jej svet –  Z opačného brehu 81)

Čítajte aj seriál Črepiny z môjho zrkadla, ktorý nájdete tiež oblasti Stĺpček.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok