Zapojte sa do Ponožkovej výzvy a dajte svetu vedieť, čo pre vás znamená inklúzia! | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Zapojte sa do Ponožkovej výzvy a dajte svetu vedieť, čo pre vás znamená inklúzia!

Zapojte sa do Ponožkovej výzvy a dajte svetu vedieť, čo pre vás znamená inklúzia!

Opäť je tu marec a v pondelok, 21. marca, budeme oslavovať Svetový deň Downovho syndrómu. Tento deň si na znak podpory ľudí s Downovým syndrómom obúvame rozdielne ponožky. Symbol rôznych ponožiek nám pripomína, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejším a lepším!

Cieľom Ponožkovej výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie, či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu z osobnej skúsenosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život.

Témou tohtoročnej Ponožkovej výzvy, ktorú vyhlásila medzinárodná organizácia Down Syndrome Interantional je „What inclusion means“, teda „Čo znamená INKLÚZIA“.

Zapojte sa do kampane aj vy, obujte si 21. marca ponožky rôznych vzorov a veľkostí, odfoťte sa a zdieľate fotku na svojich sociálnych sieťach spolu s vašim vyjadrením:
Čo pre vás znamená INKLÚZIA?”. Použite hashtagy #InclusionMeans #Inkluzia #PonozkovaVyzva #WorldDownSyndromeDay.

Ďakujeme za vašu podporu!

Prečo ponožky?

Rozdielne ponožky sa stali symbolom Svetového dňa Downovho syndrómu, pretože chromozóm má tvar ponožky. Dátum 21. 3. je tiež symbolický, lebo ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac. Majú tri namiesto dvoch. Genetická porucha sa odborne nazýva trizómia 21.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok