Záchranárske rozprávky | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Záchranárske rozprávky

Záchranárske rozprávky

Knižná novinka vydavateľstva GRADA

V rozprávkach sú zázraky bežné. Do Záchranárskych rozprávok od Zuzany Pospíšilovej, ktoré ilustrovala Zdeňka Študlarová, sa však dostalo mnoho zázrakov z každodenného života. Neveríte?
Uhasiť požiar, nastoliť spravodlivosť a zachrániť život, to sú zázraky, o ktorých rozpráva ďalšia séria moderných rozprávok obľúbenej autorky Zuzany Pospíšilovej.

Dvadsať vtipných rozprávkových príbehov má jednoznačných hrdinov – hasičov, lekárov a policajtov. Okrem nich sa však môžete tešiť aj na víly, vodníkov, škriatkov, princezné a ďalšie známe rozprávkové postavy. Všetci spolu sa postarajú o to, aby pri rôznych nehodách, darebáctvach a huncútstvach vždy všetko dobre dopadlo.

Po prečítaní Záchranárskych rozprávok si určite navždy zapamätáte telefónne čísla 150, 155, 158 a 112. Viete, komu patria? Ak nie, tak sa rýchlo pustite do čítania.

Predstavujeme autorku

Zuzana Pospíšilová je obľúbená autorka, ktorá sa venuje výhradne pôvodnej tvorbe pre deti. S jej textami sa detskí čitatelia môžu stretávať od roku 2004, keď jej vyšli prvé rozprávkové príbehy v časopise Sluníčko.

V roku 2005 začala publikovať knižne a dodnes je jednou z najaktívnejších autoriek, ktoré píšu pre deti. Len v nakladateľstve Grada vydala takmer sedem desiatok titulov, z ktorých najúspešnejšie sú zatiaľ série Kúzelná trieda a edícia detských detektívok DeTeKTiVoVé.

V jej tvorbe majú prevahu rozprávky, ale venuje sa aj poézii a výučbovým textom. Pôvodnou profesiou je Zuzana Pospíšilová detská psychologička. Odtiaľ a tiež z roly matky dvoch dcér pramení aj jej porozumenie detskej fantázií a humoru, ktoré sa v jej bohatom diele odráža.

Knižnú novinku Záchranárske rozprávky z vydavateľstva GRADA Slovakia, s. r. o., si môžete objednať na https://www.grada.sk/zachranarske-rozpravky-100023/

Príjemné čítanie malým i veľkým milovníkom kníh praje
vydavateľstvo GRADA

(PR)

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok