Vďačnosť za zdravé nohy | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Vďačnosť za zdravé nohy

Vďačnosť za zdravé nohy

Hovorí sa, že žena unesie veľa. A my veľmi dobre vieme, že to nie je žiadny mýtus. Naše nohy od okamihu, keď ráno vykročia z postele, začínajú kolobeh dňa v plnom nasadení. A že toho stihnú viac než dosť!

Občas sa stáva, že po náročnom dni naše nohy vážia aj „sto kíl“. Pocit ťažkých nôh, bolestivé chodidlá alebo dokonca mierne opuchy nás vedia celkom slušne potrápiť. Večer má každá z nás v nohách veľa kilometrov – behačky za malými deťmi, v domácnosti, na prechádzke, po obchodoch… Toto všetko a ešte viac naše nohy zvládajú. Dennodenne. Preto by sme na ne nemali zabúdať a tak, ako sa pravidelne staráme o pokožku svojej tváre a rúk, by sme sa mali odvďačiť aj im. Venujte sa svojím nohám v rámci večerného relaxu, doprajte im uvoľňujúcu masáž, počas ktorej im úprimne poďakujete, lebo zdravie nie je samozrejmosť.

Ako vyzerá poďakovanie sa nohám?

Večer si, milé mamky, doprajte uvoľňujúcu sprchu. Pre lepšiu cirkuláciu krvi v žilách je dobré striedať studenú a teplú vodu, postupujte od chodidiel k stehnám. Po kúpeľňovej seanse by mala nasledovať jemná masáž. Postupne masírujte chodidlá, lýtka a stehná. Automasáž je síce fajn, no oveľa príjemnejšie bude, ak vás takouto masážou rozmazná váš partner.

Po vymasírovaní nechajte nohy oddychovať na vyvýšenom mieste podložené vankúšom. Takto dosiahnete ich najlepšiu regeneráciu, aby ráno mohli opäť rezko vyskočiť do nového dňa.

Gaštan je obľúbená bylinka nôh

K dokonalému relaxu nôh vám pomôžu aj kvalitné masážne produkty. Ideálne sú tie s výťažkami bylín. Tradičná značka ALPA má vo svojom portfóliu bylinné masážne gély a krémy s výťažkom gaštanu, kostihoja alebo arniky. Základ tvorí francovková bylinná receptúra doplnená o extrakty bylín, z ktorých každá plní svoj účel.

Alpa masážny gél gaštan robí vynikajúcu službu práve unaveným nohám po celodennom státí. Gaštan a rozmarínová silica nielen upokojujú a osviežujú, ale zároveň priaznivo pôsobia na cievny systém. Preto je vhodný pre ženy, ktoré majú sklon ku kŕčovým žilám.

Bylinná lekárnička

Kostihoj je už podľa názvu určený na miesta ubolené úrazom. Po masážnom géle Alpa kostihoj siahnite pri zraneniach šliach, pomliaždeninách alebo výronoch. Tento gél obsahuje aj kosodrevinové silice a výťažok z klinčeka, ktoré majú protizápalové, dezinfekčné a mierne znecitlivujúce účinky. Je preto vhodný aj pri úľave od reumatických bolestí kĺbov.

Veľmi šikovný do každej dámskej kabelky je Alpa masážny krém arnika. Ak rady športujete a občas to skončí (ne)želanou svalovicou, je dobré mať po ruke prvú pomoc na bolestivé miesta. Arnike v tomto kréme sekunduje výťažok zo škorice a rozmarínu, a preto pôsobí aj aromaterapeuticky.

Viac informácií o všetkých produktoch Alpa nájdete na www.alpa.sk.

Kúpiť ich môžete v predajniach 101 Drogerie, Teta, Tesco a Metro.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok