Rudolf Kusý: Bez rodiny by mi nedávala zmysel ani práca | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Rudolf Kusý: Bez rodiny by mi nedávala zmysel ani práca

Rudolf Kusý: Bez rodiny by mi nedávala zmysel ani práca

Trojnásobný starosta bratislavského Nového Mesta a horúci kandidát na primátora Bratislavy za svojím úspechom vidí najmä podporu zo strany svojej rodiny. Hoci priznáva, že domáce práce nie sú jeho šálka kávy, na chvíle strávené s rodinou nedá dopustiť. Bez kvalitného rodinného zázemia by mu jeho práca nedávala zmysel.

Rudolf Kusý je rodený Bratislavčan, vyrastal neďaleko Kuchajdy. Celé detstvo strávil v uliciach Nového Mesta, kde vyrastal s rodičmi a mladšou sestrou. Rád si spomína na bezstarostné časy na základnej škole, no úsmev na tvári mu vždy vyčarí aj spomienka na čas strávený s mamou.

„S mamou sme mali taký náš okruh. Chodievali sme nakupovať na Krížnu do Tržnice, potom na Obchodnú a vždy sme sa zastavili v ÚĽUVE. Občas sme nakúpili, inokedy nie. No a nakoniec sme išli k babičke. Z trhu sme jej vždy niečo priniesli a kým sa mamina s babičkou rozprávali, my so sestrou sme robili neplechu,” spomína s úsmevom.

Rudolf Kusý pôvodne neplánoval vstúpiť do politiky. Ako syn učiteľky nasledoval jej kroky a vyštudoval Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského. Jeho veľkou láskou bola odjakživa história, a preto bolo rozhodnutie pokračovať na pedagogickú fakultu takmer samozrejmé. Skúsenosti zo zahraničia ho však motivovali k tomu, aby vyskúšal kandidovať za mestského poslanca.

Krátko pred dovŕšením 30 rokov sa rozhodol vstúpiť do neznámych vôd a s podporou manželky začal svoju politickú kariéru. Učiteľskú štafetu nakoniec po mamičke prebrala jeho sestra, ktorá taktiež vyštudovala Pedagogickú fakultu.

Manželka spočiatku živila celú rodinu

Hoci je dnes Rudolf Kusý úspešným politikom, začiatky neboli vôbec jednoduché. Manželka, s ktorou tvoria pár už od strednej školy, mu bola najväčšou oporou.

„Doteraz si pamätám časy, keď som kandidoval za poslanca. Celé dni som behal v teréne, zbieral podpisy a zhováral sa s ľuďmi. V tom čase sme mali malého Rudka, o ktorého sa manželka starala takmer sama. Večer si potom sadla k počítaču a pracovala, aby uživila celú rodinu,” spomína Rudolf Kusý.

Život s aktívnym politikom podľa neho nie je jednoduchý a jeho práca ovplyvňuje život celej rodiny. Aj preto si uvedomuje, aké dôležité je pevné rodinné zázemie. Bez rodiny by podľa jeho slov nedávala zmysel ani jeho práca.

Hoci je takmer nemožné oddeliť jeho osobný život od práce, vždy keď má možnosť, trávi Rudolf Kusý čas s manželkou a dvoma deťmi. Syn Rudko aj dcéra Zuzka sú športovo založení a radi chodievajú s rodičmi na cyklovýlety. Rudolf Kusý však so smiechom dodáva, že často vyrazia až v momente, keď mu manželka vypne počítač.

„Musím sa priznať, že v tomto som hrozný. Keď boli deti malé, dokázal som ich hodiny kočíkovať po parku na Račianskom mýte, ale to len preto, že som mohol nerušene rozmýšľať nad prácou. Aj teraz sa často zabudnem a musí prísť manželka, ktorá mi vypne počítač a povie, že teraz sa ide na výlet,” usmieva sa starosta.

Ako priznáva, jeho veľkou slabinou je varenie. Hoci miluje chutné jedlá a tradičné slovenské recepty, sám by si na ne netrúfol. Ako dodáva, ani deti nie sú nadšené, keď sa varešky chopí ocino.

„Raz som vyskúšal urobiť palacinky, ale nedopadlo to najlepšie. Išiel som poctivo podľa receptu, krok za krokom, ale po piatej nepodarenej palacinke som to vzdal a deťom som to naservíroval so slovami, že toto je tradičný slovenský trhanec,” hovorí úprimne starosta, pre ktorého je rodina na prvom mieste.

(PR)

Objednávateľ: SME RODINA, Leškova 3005/5, 811 04 Bratislava-Staré Mesto, IČO: 42254515
Dodávateľ: Temper Communication, a.s., Na Březince 6, 150 00 Praha, Česká republika, IČO: 29043620

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok