Prečo dochádza k vysúšaniu vlasov? | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Prečo dochádza k vysúšaniu vlasov?

Prečo dochádza k vysúšaniu vlasov?

Sú dva základné dôvody, prečo naše vlasy prichádzajú o vláčnosť a lesk. Jedným z nich je nedostatočná produkcia kožného mazu. Môže ísť o dedičný problém, ale aj problém spôsobený starnutím. Postupným starnutím naša pokožka produkuje menšie množstvo kožného mazu, čo vedie k vysúšaniu pokožky, ale aj vlasov.

Druhým dôvodom môže byť samotná štruktúra vlasov. Vlas je totiž tvorený tromi základnými segmentmi. V strede sa nachádza dreň, čo je akási nosná konštrukcia. Dreň je obklopená kôrou, ktorá dodáva vlasom tvar a pružnosť. Poslednú vrstvu tvorí kutikula, ktorú by sme mohli prirovnať k prekrývajúcej sa krytine. Ak sa šindle prekrývajú, všetko je v poriadku. Ak však nie sú kompaktné, dochádza k problémom. Pri vlasoch tak dochádza k úniku vlahy z vnútornej štruktúry, v dôsledku čoho vlasy môžu pôsobiť sucho a bez lesku, môžu sa lámať a byť bez života.

Samozrejme, medzi ďalšie príčiny problému so suchými vlasmi môžete zaradiť aj:

• Nutričný deficit (nedostatok živín), ktorý môže prameniť aj z drastických diét či nezdravých stravovacích návykov.

• Chlórová voda v bazénoch či morská voda počas letnej dovolenky.

• Nadmerné umývanie vlasov.

• Používanie stylingových produktov, žehlenie vlasov a horúce fénovanie.

• Hormonálne zmeny, dlhotrvajúci stres alebo prekonané vírusové ochorenie.

• Prechodné nadmerné vypadávanie zaznamenávajú aj mamičky po pôrode.

Ako navrátiť vlasom hydratáciu?

Rovnako, ako existuje viacero príčin vysúšania vlasov, tak máme k dispozícii aj niekoľko spôsobov, ako tento problém riešiť. Pomoc je možné hľadať aj v bylinkách, o ktoré sa opierali už naše staré mamy. Medzi bylinky, ktoré prinášajú vlasom zdravie patrí koreň lopúcha, žihľava, breza, harmanček, šalvia, rakytník či výťažky z konope.

Konope má stimulujúci účinok, vďaka čomu sa pomerne často pridáva do vlasových prípravkov určených na podporu rastu vlasov. Zároveň má výrazné protizápalové vlastnosti, čím pomáha regenerovať pokožku hlavy a je veľmi nápomocný pri lupuse a psoriáze. Konopný olej výdatne vyživuje nielen pokožku hlavy, ale aj priamo vlasový folikul. Vlasy tak môžu rásť od korienkov vyživené,  zdravé a lesklé. Zároveň sa obmedzí ich nadmerné vypadávanie.

Práve výťažky zo semien konopne nájdete v šampóne LUNA s konopnými extraktmi, ktorý je určený pre extra suché vlasy. V šampóne je obsiahnutý konopný olej bohatý na esenciálne mastné kyseliny a proteíny. Tiež sa v ňom nachádzajú vitamíny, minerály a fytosteroly, ktoré stimulujú rast vlasov, spevňujú ich a posilňujú.

Ako doplnková a veľmi účinná starostlivosť o suché vlasy sa javí používanie vlasovej vody LUNA s konopným olejom, ktorá je určená na regeneráciu a výživu vlasov i vlasovej pokožky. Okrem konopného oleja obsahuje glycerín, ktorý pokožku aj vlasy hydratuje, zjemňuje a zvláčňuje. Stačí ju vmasírovať vo pokožky a nechať absorbovať.

Náš tip: Pri nanášaní vlasovej vody masírujte pokožku celej hlavy aspoň 3 minúty. Prekrvená pokožka lepšie vsiakne daný produkt a tak zvýšite príjem výživných látok ku vlasovému folikulu.

Všetky produkty vlasovej kozmetiky LUNA kúpite v sieti drogérii Teta.

(PR)

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok