Homeopatická lekárnička na letnú dovolenku | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Homeopatická lekárnička na letnú dovolenku

Homeopatická lekárnička na letnú dovolenku

V lete mnohí z nás balia kufre a vydávajú sa na cestu k vode alebo na hory. Aby nám našu vysnívanú dovolenku nepokazila choroba, pripravila som zoznam homeopatických liekov, ktoré by sa mohli hodiť v období letnej dovolenky.

Čo nás môže potrápiť a prekvapiť?

Hnačka a vracanie

Arsenicum album – pacient je veľmi nepokojný, trpí úzkosťou a pociťuje  chuť na malé množstvo teplých nápojov. Môže byť prítomná zimnica, okrem hnačky sa môže objaviť vracanie, ktoré môže byť spôsobené pokazeným jedlom alebo ovocím.

Colocynthis – obzvlášť bolestivá kolika, silné kŕče, bolesť sa zmierni  tlakom na bolestivé miesto alebo schúlením sa do klbka. Hneď po jedle sa objavuje riedka výdatná stolica. Zdravotný stav zhoršuje ovocie, vracanie sa spája s bolesťou žalúdka.

Phosphorus – vodnatá hnačka bez bolesti, túžba po studenej vode, ktorá po ohriatí v tele spôsobuje opätovné vracanie. Ruky a nohy môžu byť ľadové. Chorý prudko vracia a má pocit pálenia v žalúdku.

Podophylum – bolestivá kolika s vodnatou hnačkou, ktorá silne zapácha. Po hnačke sa dostaví slabosť, pacient kvôli silnej nevoľnosti nemôže na jedlo ani pomyslieť.

Argentum nitricum – hnačku vyvolávajú obavy alebo strach (strach pred cestovaním lietadlom, loďou), stolica je vodnatá, zapáchajúca. Môže byť prítomné aj vracanie, zhoršenie stavu nastáva  po tekutinách, sladkostiach a v noci. Stav sa zlepšuje na čerstvom vzduchu.

Veratrum album – hnačka sa spája s úporným vracaním. Prítomná je zimnica spojená s potením. Pacient má chuť na studenú vodu, ovocie. Po vracaní pociťuje veľkú slabosť až omdlievanie.

Nevoľnosť pri cestovaní

Ipecacuana – nadmerne sa tvoria sliny. Nevoľnosť sa zmierni vracaním. Pacient cíti odpor k jedlu a pachom.

Cocculus indicus – tiež je prítomná nadmerná tvorba slín. Pacient cíti potrebu ľahnúť si, zhoršenie nastáva už pri myšlienke na jedlo. Vstávanie vyvoláva závrate a nevoľnosť. Zhoršenie stavu nastáva po jedle.

Tabacum – nevoľnosť je neznesiteľná, zlepšuje sa na čerstvom vzduchu, zhoršuje sa v nevyvetranej miestnosti a pohybom. Vracanie je vyčerpávajúce, kyslé a prudké.

Alergia na koži

Urtica urens – vyrážka je červená, neznesiteľne svrbí, páli, štípe. Zlepšuje sa škrabaním, zhoršuje sa v noci a chladom. Môže to byť aj popálenina po opaľovaní, stav po slnečnom úpale alebo alergia po jedle.

Apis mellificata – červená vyrážka výrazne páli, svrbí, je horúca a opuchnutá. Zlepšuje sa chladom a studeným obkladom, zhoršuje sa teplom a slnkom.

Herpes

Natrium muriaticum – začínajúci herpes s pocitom suchej pery. Často sa spraví prasklina v strede dolnej pery. Pobyt pri mori zhoršuje zdravotný stav, objavuje sa smútok a melanchólia.

Rhus toxicodendron – na perách navrie pľuzgierik – vo vnútri s tekutinou  a môže sa rozširovať aj na bradu. Herpes je bolestivý a páli.

Sepia – pľuzgierik na perách môže byť až mokvavý. Často súvisí s blížiacou sa menštruáciou.

Bolesť uší

Chamomilla – bolesť vyvoláva výraznú zlosť. Dieťa sa chce nosiť na rukách, hojdať sa, kolísať. Plače, kričí, nevie, čo chce, má veľmi premenlivú náladu.

Pulsatilla – dieťa si vyžaduje pozornosť, môže byť uplakané. Bolesť sa zlepší  po pritúlení a na čerstvom vzduchu.

Belladonna –  bolesť prichádza náhle, môžu byť červené uši, vysoká teplota s pulzujúcou bolesťou. Dieťa je od bolesti veľmi zlostné až agresívne, môže okolo seba kopať, hrýzť.

Do lekárničky je ešte vhodné doplniť homeopatické lieky na zvýšenú teplotu, nádchu a pre prípady úrazu.

Prajem vám, aby ste si užili slniečko, vodu aj hory bez úrazov a zdravotných ťažkostí.

Monika Hricová
diplomovaný homeopat
SAKHom

Foto Shutterstock.com
časopis Dieťa

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.
K predplatnému Dieťaťa získavate ako darček aj špeciál Dojčiatko & batoľa (ktorý si môžete objednať aj samostatne prostredníctvom distributéra tu ).

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok