Domáca pedikúra – pár tipov, ako na to | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Domáca pedikúra – pár tipov, ako na to

Domáca pedikúra – pár tipov, ako na to

Aj vy ste si všimli, že pokožka chodidiel sa počas zimných mesiacov vysúša o niečo viac? Je to tak. Pedikúra nepatrí len k letným mesiacom, ale práve počas zimy je pokožka nôh najviac namáhaná. Teplé ponožky, zimné topánky, podlahové kúrenie – toto všetko chodidlá vysúša a pokiaľ sa nevenujete pravidelnej domácej pedikúre, zhrubnuté a popraskané päty nedajú na seba dlho čakať.

Prečítajte si pár jednoduchých tipov, ako sa o svoje chodidlá lepšie starať a predchádzať problémom.

1. VYLÚČTE PLESNE

Popraskané päty sú náchylné na plesňové ochorenie a vtedy treba čím skôr zasiahnuť. Pokiaľ vidíte, že zhrubnutá pokožka piat je sfarbená do žlta, čím skôr aplikujte antimykotickú voľnopredajnú mastičku z lekárne. Potierajte popraskané miesta podľa odporúčaní na príbalovom letáku.

Táto skutočnosť je dostatočným dôkazom toho, že pravidelnú pedikúru netreba zanedbávať a mala by byť vašou rutinou tak isto, ako starostlivosť o pleť tváre či ostatnú pokožku tela.

 2. WELLNESS PRE CHODIDLÁ

Raz týždenne si doprajte domácu pedikúru, na profesionálnu pedikúru sa objednajte raz za mesiac.

Doma si pripravte horúci kúpeľ na nohy s morskou soľou, ktorá má dezinfekčné účinky. Nohy poriadne vykúpte, aspoň 20 minút. Chápte to ako vašu relaxáciu, môžete si popritom čítať obľúbenú knihu alebo pozerať seriál.

Pokožku chodidiel nechajte zmäknúť, následne ju starostlivo, ale jemne odstráňte. Na tento účel je ideálna prírodná pemza, ktorú kúpite v každej drogérii, no kúpiť viete aj iné jednoduché nástroje na odstránenie zhrubnutej pokožky piat.

Po tomto procese nohy dobre vysušte uterákom a hneď natrite výživným krémom so zmäkčujúcimi a zvláčňujúcimi zložkami, tzv. emolientmi. Takto ošetrené chodidlá obujte na noc do bavlnených ponožiek.

Veľmi popraskané päty krémujte každý večer, ideálne aj ráno. Výsledok sa rýchlo dostaví.

3. VČELÍ VOSK CHODIDLÁ MILUJÚ

Med a včelí vosk sú od pradávna obľúbenými ingredienciami dám, ktoré sa starajú o svoju pleť a telo. Nádherne vyživujú, zjemňujú a hoja pokožku. Preto sa včelí vosk a med ako taký často stáva zložkou v kozmetických prípravkoch.

PEDIK krém so včelím voskom od tradičnej značky ALPA je určený pre účely domácej pedikúry. Obsahuje vitamín E, ktorý pomáha pokožku regenerovať. Pravidelným natieraním získate zahojené, vláčne a jemné chodidlá, ktoré budete bez obáv vystavovať na obdiv.

4. ŠALVIOU PROTI POTENIU NÔH

Mnoho ľudí trpí nadmerným potením nôh, čo má za následok aj zahanbujúci zápach z topánok. Ak máte obavy z každého vyzutia na návšteve, u lekára či doma, vyskúšajte PEDIK antiperspirant na nohy. Tento rýchloschnúci sprej je určený na každodenné použitie a zabezpečí dlhotrvajúci účinok. Obsahuje výťažok zo šalvie lekárskej, ktorej účinky potláčajú potenie. Použitie antiperspirantu PEDIK výrazne obmedzí potenie a zápach nôh. Ak si chcete byť istý, že zápach topánok sa vás netýka, používajte aj PEDIK deodorant priamo do topánok s osviežujúcou vôňou eukalyptu.

Kozmetiku a starostlivosť o chodidlá PEDIK kúpite v  sieti 101 Drogerie, Teta a Metro.

Viac info na: www.alpa.sk

(PR)

Úvodné ilustračné foto Unsplash, Monika Laurincová

 

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok