Bábkarská Bystrica TOUR 2018 | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Bábkarská Bystrica TOUR 2018

Bábkarská Bystrica TOUR 2018

Najväčší slovenský festival bábkového divadla je opäť tu! 21. ročník medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018 sa uskutoční od 5. do 9. októbra 2018 v Banskej Bystrici a Banskobystrickom regióne. Všetci členovia rodiny: batoľatá, deti, teenageri, rodičia aj starí rodičia si užijú divadelný sviatok, počas ktorého vystúpi dvadsiatka divadelných súborov z 9 krajín sveta. Uvidíte umelcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Talianska, Holandska, Francúzska, Bieloruska a unikátnych hostí z Brazílie. Bábkami ožijú rôzne miesta v Banskej Bystrici a priľahlé obce: Horný Tisovník, Pohronský Bukovec, Zemiansky Vrbovok, Ladomerská Vieska, Hrochoť a Hriňová.

Od 21. septembra budeme bábkové inšpirácie dávkovať v rámci predfestivalového Prológu v divadelnom šapite. Od 21. septembra do 9. októbra tu bude inštalovaná oživená výstava českých Rodinných bábkových divadiel zo zbierky SNM-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek Modrý Kameň. Výstavu sprevádzajú študenti a študentky k KBT VŠMU v Bratislave. Vernisáž výstavy sa uskutoční 21. septembra o 16.00 hod.

V priebehu víkendov 22. a 23., 29. a 30. september sa v šapite uskutoční tanečná a dramatická explózia detských talentov! Priestor dostanú predstavenia detských súborov z Banskej Bystrice, Podkoníc, Zvolena, Sliača, Polomky, Poltára, Hriňovej a Kremnice.

Bábkarská Bystrica TOUR 2018 zvoláva svoje publikum a sľubuje 5 dní nabitých bábkovým divadlom, mágiou, emóciami a čarovnými príbehmi.
Vidíme sa v Banskej Bystrici a okolí!

Predpredaj vstupeniek: ticket-art.sk.

Viac na www.bdnr.sk a FB Bábkové divadlo na Rázcestí.

Hlavným organizátorom festivalu je Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici.

 

Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Festival podporili BBSK a Mesto Banská Bystrica.

Monika Tatarkova

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok