♪ Alžbetka a sex: „Odkiaľ sa berú bábätká?“ | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

♪ Alžbetka a sex: „Odkiaľ sa berú bábätká?“

♪ Alžbetka a sex: „Odkiaľ sa berú bábätká?“

Alžbetka a jej svet – Z opačného brehu 98)

Milá maminka. Bábätká rastú v brušku. Sú tam akési skrčené, hádam im je tak dobre. Dozvedela som sa to z jednej rozprávkovej knižky, ktorú som si prelistovala v kníhkupectve, zatiaľ čo ste niečo nakupovali. To bolo ale veľmi dávno. Odvtedy viem, že bábätká pochádzajú z maminky. Stačí k maminke prísť a poprosiť ju, nech nejaké vyrodí. Hotovo. Ak sa mi náhodou nepáči, mohlo by vhupnúť späť do bruška a opäť sa tam kdesi stratiť. Nie je tak?

Bolo veľmi zaujímavé sledovať, ako si kreslený zajačik ľahne na trávičku a už mu z dierky medzi nôžkami vybiehajú tri malé zajačiky. To je zaujímavé, maminka, vieš? Z ktorej dierky to ale bábätká vylezú von? A ako to tam dolu prebieha? Čo je to za dierku a kam vedie? Kakáme z nej, cikáme? Tak sme si spolu sadli a ty si mi začala vysvetľovať niečo o vagínach a spermiách. Prestala som ťa počúvať, maminka a radšej som spravila stojku. Pozri sa, ako mi to ide! Som šikovná, však?

Večer pred spaním som sa ťa na to opäť spýtala, pretože mi napadlo, čo sa s maminkou deje, keď to bábätko chce vyjsť von z bruška. Konečne si mi začala rozprávať, ako bábätko v brušku rastie, ako vyzerá najskôr ako fazuľka, potom ako väčšia fazuľa, potom sa mu vyvíjajú a rastú ruky, nohy, hlava, orgány, mozog – to ma zaujíma a nie nejaké spermie. Keď je bábätko už pripravené, rozprávala si mi, ako sa roztvárajú panvové kosti, aby sa maminka pripravila na pôrod. Bolí to?

Vraj áno. Ale nie je to bolesť, ako keď sa udriem do kolena alebo spadnem na zem. Iná, vraj silná, ale krásna bolesť. Telo ženy – matky sa mení, pretvára a keď je bábätko cez vagínu konečne vonku, prisaje sa na prsník. Áno, tak to má byť, v náruči matky a na prsku – to je môj prístav bezpečia, to je teplo domova. Bábätko nič iné nepotrebuje. A to o tých spermiách a vajíčkach, to si preberieme inokedy, dobre? Teraz sa chcem hrať s vláčikom a premýšľať o bábätkách v brušku. To je moja nastúpená cesta, ktorá povedie k ďalším otázkam…

Alžbetka
Foto Tomáš Farkaš
____________________________________________________

Volám sa Alžbetka. Mám päť rokov. A nie, nechodím do škôlky. Som neuveriteľne energická, výbušná, netrpezlivá a temperamentná. Neviem síce, čo to všetko znamená, ale presne taká je moja maminka. Ja som len jej zrkadlo. Občas je to s ňou ťažké. Niekedy na mňa kričí, niekedy je smutná, inokedy si poplače. Lebo vyvádzam. Ja si myslím, že si v týchto momentoch len nerozumieme. A keďže maminku ľúbim najviac na svete, rozhodla som sa venovať jej problémom. A pomôcť jej orientovať sa v nich tak, že jej ukážem, ako sa na to všetko dívam ja. Môj pohľad na vec. Rozoberieme si teda všetko pekne po poriadku. A mamka bude zrazu vidieť svet ako ja – jednoducho a pekne.

 

Alžbetka sa s nami každý týždeň delí o jej pohľad na svet. Prečítajte si aj predchádzajúcu časť seriálu malej Alžbetky:
Alžbetka a jej svet –  Z opačného brehu 97)
Čítajte aj seriál Črepiny z môjho zrkadla, ktorý nájdete tiež oblasti Stĺpček.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok